ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 4 лютого 2015 р.

04.02.2015р. Б. / Перше україномовне дослідження філософії святого Томи Аквінського

Книга
В Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського відбулася презентація книг філософа Андрія Баумейстера – «Тома Аквінський: вступ до мислення» (перше україномовне дослідження філософії святого), «Біля джерел мислення і буття», «Буття і Благо: монографія».
 
Окрім автора, з читачами зустрілись отець Войчех Сурувка ОР, директор Інституту, та Катерина Рассудіна, вчений секретар Інституту. 

«Тип мислення, який презентував св. Тома – «живе»й досі. І нові книги, що виходять, є тому свідченням, – зазначив під час презентації отець Войцех Сурувка. – Ці книги – це плід нашої співпраці з видавництвом «Дух і літера». Дві з вказаних книг ми випустили з цим видавництвом, а останню – вже окремо». Монографія «Буття і Благо» входить до серії «Наукові дослідження Інституту Св. Томи в Києві» та видана за підтримки «Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii» в Кракові.  

«Думкою св. Томи я захоплююсь з 1995 року. Книга “Тома Аквінський: вступ до мислення” – це наполовину історико-філософська робота, наполовину – спроба показати питання, які підіймає святий Тома в світлі сучасних дискусій», – зауважив щодо одного з представлених видань їх автор Андрій Баумейстер. Дослідник спадщини святого додав, що «нинішній важкий час, в якому живемо, потребує не лише ідей та книг. Ми це чудово розуміємо. Втім, у нас не буде майбутнього, якщо не створюватимемо оригінальних текстів, якщо відмовимо собі у культурному майбутньому». 

«Сподіваюся, що думка святого Томи стане ближчою для українського читача. Іншого мені й не треба», — зазначив автор у передмові до своєї праці про Аквіната. 

«Відзначу простоту книги, –поділилась власними думками щодо монографії «Буття і Благо» Катерина Рассудіна. – Не в тому сенсі, що автор добирає простих, зрозумілих слів. А в тому, що кожен термін пояснений. Імпонує також щирість автора-томіста, що робить читання приємним, привабливим і хочеться довідатись, що ж буде на останній сторінці цього «філософського детективу». 

У своїх відгуках щодо презентованих видань, зокрема щодо праці “Тома Аквінський: вступ до мислення”, науковці-рецензенти погодились, що йдеться про «презентацію» Томи Аквінського в нинішньому контексті:«автор переконливо показує, що основна проблематика томізму не перестала бути актуальною сьогодні»;можемо говорити про «акцентування актуальності Ангельського Доктора для сучасного секуляризованого світу, що втратив світоглядні орієнтири».  
 
Анотації:
Книга
«Книга Андрія Баумейстера «Тома Аквінський: вступ до мислення» (науковці уже називають її також і «прекрасним підручником, взірцевим вступом до томізму»– Ред.)– є першим україномовним дослідженням філософії Аквіната. Чому думка святого Томи зберігає свою актуальність? Чому Аквінат продовжує навчати і духовно збагачувати тих, хто звертається до нього з живою зацікавленістю? Ким був святий Тома? Теологом чи філософом, послідовним раціоналістом чи містиком, університетським професором чи зразковим ченцем-домініканцем? Автор намагається відповісти на ці запитання і ввести читача у духовний світ одного з найбільш глибоких і впливових мислителів європейської інтелектуальної традиції». 

«Біля джерел мислення і буття. Вибрані філософські етюди»  – досвід наближення до джерел мислення і буття за допомогою майстрів філософської і теологічної думки. Книга складається з кількох тематичних розділів. Перший із них присвячений дослідженню впливів християнства на формування європейської традиції. Автор намагається довести, що європейська цивілізація має шанс на продуктивний розвиток тільки усвідомлюючи християнське підґрунтя фундаментальних цінностей Європи. У зв’язку із цим особлива увага приділяється ключовій ролі християнської теології у формуванні європейської раціональності. Значну частину книги становлять студії теологічних й епістемологічних поглядів святого Томи Аквінського».
Книга
«У монографії «Буття і Благо» –автор, який позиціонує себе як прибічник філософії томізму, намагається поєднати питання про блага і цінності із питаннями про людське буття і про буття як таке. Дослідницький підхід, представлений у монографії, можна тлумачити як спробу застосування ідей Томи Аквінського до сучасних філософських дискусій».  

Андрій Баумейстер – кандидат філософських наук, викладач Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Інституту релігійних наук св. Томи в Києві, науковий редактор розділу «Онтологія» українського перекладу «Європейського словника філософії».


Джерело:    КРЕДО  

Немає коментарів:

Дописати коментар