ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 6 жовтня 2012 р.

06.10.2012р. Б. / Архиєпископ Фізікелла: Нова євангелізація не є викликом для інших, а завданням для нас


Нова євангелізація є викликом для Європи, але не тільки, зазначив Архиєпископ Ріно Фізікелла. Це виклик для Церкви – вийти і показати себе людям, насамперед тим, які колись в минулому зустрічали Ісуса Христа, але з часом забули про Нього, додав глава Папської Ради з нової євангелізації. Єрарх вважає, що потрібно зробити так, щоб сучасна людина відчувала, що віра необхідна їй, як повітря, особливо в умовах сучасної кризи та дезорієнтації.
 
Завдання нової євангелізації, на думку ватиканського єрарха – зробити Церкву домом для сучасної людини, де б вона відчувала захищеність і могла спокійно дивитися в майбутнє. Архиєпископ переконаний, що сучасна криза породила культуру, яка вже не в змозі створити нічого екзистенціального. Вона відбувається передусім на рівні окремої людини. "Проте криза – це завжди перехідний етап, ніколи не остаточний момент, ні в історії, ні в житті людства", – нагадав Архиєпископ Фізікелла і додав, що "криза має допомогти знайти рішення, а потім з'ясувати, де ми є і куди хочемо йти далі". І нова євангелізація є таким орієнтиром, який дає надію зневіреній людині через Христа і Його Євангеліє.
 
Нова євангелізація, за словами глави Папської Ради, є не лише викликом для інших, але перш за все нашою відповідальністю, тому що змушує нас подивитися глибше, озирнутися назад і повернутися до витоків.

За матеріалами  be.radiovaticana.org

Джерело:   Воїни Христа Царя

пʼятниця, 5 жовтня 2012 р.

05.10.2012р. Б. / «Щоб подолати "духа розколу і ворожнечі супроти братів", слід поглянути на розп'ятого Христа», - Владика Богдан Дзюрах


4 жовтня в Ялті розпочалася міжнародна конференція «Мистецтво співіснування християн».  Її організувала група «Примирення в Європі», до складу якої входять представники Церков Німеччини, Польщі, Білорусі та України. Від УГКЦ участь у конференції взяв Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, та о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ у справах сприяння єдності християн.
 
Зустріч розпочалася Молебнем про допомогу Святого Духа і Боже благословення для конференції, який очолили представники УПЦ. Відтак до учасників зустрічі звернулися зі словами привітання єпископи різних Церков. Зокрема виступили: Єпископ Німецької Євангельсько-Лютеранської Церкви в Україні Уланд Шпалінгер, Єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні Мар'ян Бучек та Секретар Синоду Єпископів УГКЦ Владика Богдан Дзюрах. Окрім цього, було зачитано привітання від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира Сабодана, Митрополита Сімферопольського та Кримського УПЦ Лазаря (Швеця) та Апостольського нунція в Україні Архиєпископа Томаса Едварда Галліксона.
 
Владика Богдан  у своєму слові скерував увагу учасників на джерело і основу примирення – Хрест Господній, що є знаком спасіння, знаком розп’ятого і воскреслого Спасителя. Погляд на Хрест Господній, на думку промовця, має дати нам усвідомлення того, що «спасіння і примирення людини з Богом і людей між собою дарував нам Христос, розп’ятий і прославлений у Воскресінні». Секретар Синоду Єпископів пригадав, що про примирення в рамках українського суспільства свого часу говорив великий Митрополит УГКЦ Андрей Шептицький. Так, у своєму Пастирському посланні «Як будувати рідну хату», опублікованому в грудні 1941 року, тодішній Глава УГКЦ писав: «Якщо християнські різні Церкви в Україні мають сповнити завдання: дати українському народові єдність, мусять позбутися того духа розколу і ненависти, який спричинює, що Українець Українцеві ворог. Усі, скільки нас є, мусимо зробити все, що можемо, щоб примиритися і в собі самих побороти духа розколу і ворожнечі супроти братів». За словами Владики Богдана, щоб подолати у собі ненависть, «духа розколу і ворожнечі супроти братів», слід спершу поглянути на розп’ятого Христа, відчути на собі Його погляд, допустити до свого серця Його прощення і милосердя. Лише серце навернене, очищене від упереджень, ненависті і страху та наповнене Божою любов’ю здатне відкритися до ближнього і почати з ним діалог любові, який допровадить до примирення.
 
На думку єпископа, шлях до примирення може виявитися тривалим і важким. Але ним слід іти, доручаючи Богові доповнювати і супроводжувати Своєю благодаттю людські зусилля. Пояснюючи свою тезу, промовець зауважив: «Хлібороб, засіявши свою ниву добірним зерном, «терпеливо чекає на дорогоцінний плід землі» (пор. Як. 5, 7). Ми засіваємо в землю нашого європейського континенту зерна примирення. Щоб наша надія на врожай не була даремною, хотів би побажати всім нам зберігати очі нашого серця скерованими до животворного Хреста Господнього, з якого безнастанно сходять на людство потоки благодаті й примирення, а наші душі підносити у молитві до Отця, від якого єдиного походить "всяке добре давання і всякий звершений дар"».
 
Відтак відбулися виступи головних доповідачів. Професор Мартин Тамке з Німеччини виголосив доповідь на тему «Співіснування християн на Європейському континенті: історія і сучасність», д-р. Олександр Саган, Академія наук України, представив доповідь «Релігійний ландшафт України: суперечності та компроміси», а о. д-р Володимир Ждан, Український католицький університет, говорив на тему «Примирення християн як феномен українського суспільства».
 
Після цього дискусія продовжилася в рамках круглого столу на тему «Бути християнином сьогодні: в пошуках нової ідентичності». Учасники конференції обмінялися баченням актуального стану міжконфесійних відносин в Україні, пригадували як гідний для наслідування приклад примирення, яке свого часу здійснили єпископати Німеччини та Польщі, а також висловлювали побажання щодо продовження діалогу між Церквами в дусі відкритості, щирості й зичливості. Як важливий виклик учасники назвали необхідність поширення заклику до примирення всередині церковних спільнот, щоб усі учні Христові могли сповнити заповіт Христа і щоб дали переконливе свідчення своєї віри перед людьми, далекими від Церкви.
 
На закінчення заходу Владика Богдан подякував його організаторам і учасникам за цінний досвід спілкування в атмосфері щирості та відкритості і за ті зусилля, які вони роблять, підтримуючи ідею примирення живою і дієвою в країнах Центральної та Східної Європи. Висловлюючись щодо теми круглого столу, єпископ наголосив, що найголовніша ідентичність християнина полягає в тому, щоб бути улюбленою Божою дитиною. «Християнин – це людина, яка свідома Божої любові щодо себе і яка готова ділитися цією любов’ю з іншими», – сказав він і додав, що примирення має бути плодом такої Господньої любові. Він рівно ж зауважив, що для ведення діалогу треба не лише хотіти бути почутим другою стороною, а й вміти слухати, що інша сторона говорить про себе і як розуміє саму себе, щоб не проектувати на іншого своїх уявлень, штампів і стереотипів. Врешті, промовець, посилаючись на одного італійського богослова, закликав до «зміни погляду», «зміни серця» та «зміни історії» у процесі міжконфесійного діалогу. «Зміна погляду» означає вчитися дивитися на іншого не як на опонента, конкурента чи навіть ворога, а навпаки – як на брата. «Ми відучилися жити як брати, і в цьому чи не найголовніша наша біда», - зазначив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. «Зміна серця» означає навернення, очищення серця від негативних думок і почувань в стосунку до християн інших конфесій. Натомість «зміна історії» не мала б стосуватися минулого, над яким ми вже не маємо влади і яке можемо лише доручити Богові, а радше майбутнього: ми покликані писати і творити історію не протистояння, а примирення, «бо наш Бог - це не Бог полеміки, а Богом миру», - завершив Владика Богдан.
 
 
Довідка:
Група «Примирення» була створена в 1974 році з ініціативи Німецької Євангельсько-Лютеранської Церкви та Польської екуменічного ради для опрацювання проекту примирення між Польщею та Німеччиною, чиї відносини були обтяжені спогадами про Другу світову війну. У 1996 році ініціатива була розширена завдяки новим учасникам — України та Білорусі. Так виник проект «Примирення в Європі — завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині», який в 1997 році був представлений на Другому європейському екуменічному форумі в м. Грац (Австрія).


Джерело:   Воїни Христа Царя

четвер, 4 жовтня 2012 р.

04.10.2012р. Б. / У Католицькій Церкві починається Рік віри

Незабаром у Католицькій Церкві розпочнеться Рік віри. Він триватиме з 11 жовтня 2012 р. до 24 листопада 2013 р. Після Року св. Павла (2008-2009) та Року священства (2009-2010) - це вже третя така ініціатива часів понтифікату Бенедикта XVI. 
 
Рік віри вже відзначався один раз - у 1967 р. Тоді Папа Павло VI проголосив його в 1900-у річницю мучеництва святих апостолів Петра і Павла. 

Нинішня ініціатива покликана сприяти відродженню християнської віри і життя Церкви, особливо в колись переважно католицьких, а тепер в основному секуляризованих країнах Західної Європи. За словами Бенедикта XVI, Рік повинен служити тому, щоб сучасна людина «знала, служила і переживала» свою віру, а також висловлювала її через молитву. Тому, за словами Святішого Отця, необхідно «розширити віру в Літургію, особливо Євхаристію». 

Початок Року віри припадає на 50-ту річницю відкриття II Ватиканського Собору, 11 жовтня 1962. Це не випадково, адже єпископська асамблея, яка пройшла кілька десятків років тому, має постійно зростаюче значення для сучасної Церкви. Паралельно з відкриттям Року віри, 7-28 жовтня, у Ватикані відбудеться Синод Єпископів з нової євангелізації.

На загальноцерковному рівні Рік віри Папа Бенедикт XVI відкриє 11 жовтня на площі перед Ватиканської базилікою. Що стосується єпархій та парафій - Конгрегація віровчення оприлюднила для них 30 пропозицій на цей рік. Один з головних напрямків, згідно ватиканської дикастерії - це поглиблене вивчення віруючими Катехизму Католицької Церкви. 

За матеріалами: Католицький Оглядач

Джерело:    КРЕДО

04.10.2012р. Б. / Найбільша колекція розаріїв на світі

 
Одну з найбільших у світі колекцій розаріїв можна побачити в публічному музеї Columbia Gorge Interpretive у Стівенсоні, штат Вашингтон.

Зібрав цю незвичайну збірку з 4 тисяч розаріїв Дональд Браун із Північного Бонневіля. Він помер 1975 року у віці 80 років. Цей ентузіаст історії та засновник Історичного товариства графства Скаманіа займався поповненням своєї чудової колекції понад півстоліття. Потім переказав її музеєві, який відвідують багато людей.
У цій експозиції можна, окрім іншого, побачити розарії, зроблені зі скла, слонової кості, дерева та інших цінних матеріалів.

Хоч у минулому деякі середовища піддавали сумнівам доцільність виставлення розаріїв – релігійних предметів – у музеї, який утримується за державні кошти, та це питання було вирішене: було вказано, що представлені на виставці розарії не слугують релігійному культові, а є тільки виробами мистецтва, які мають універсальне значення.

Перед смертю Браун записав у своєму щоденнику, що задумка створити таку оригінальну колекцію прийшла до нього, коли він 1917 року, лежачи у шпиталі через запалення легень, побачив розарії, що їх носили Сестри Милосердя, які опікувалися хворими. Він зізнався, що відчув незвичайне захоплення розарієм, і це стало підставою його навернення. Дональд Браун 1929 року прийняв хрещення у Католицькій Церкві, став домініканським терціарієм. «Колекція виникла з цікавості, але потім перемінилася на глибоку побожність», – підкреслював він.

Створюючи цю колекцію, він листувався з людьми цілого світу, які надсилали йому незвичайні розарії. Сам він подорожував рідко. У його виставці кожен експонат детально описаний: звідки походить, з чого зроблений або з якою подією пов’язаний. Більшість зібраних розаріїв Браун називав «доказами дружби».

У його колекції є надзвичайно цінні розарії: зокрема, один – із тих, що їх благословляв св.Отець Піо, ще один – освячений блаженний Йоаном Павлом ІІ. Є також і розарій, який носив колишній президент США Джон Кеннеді, коли був солдатом на ІІ Світовій війні.

Улюбленим у колекції був для Брауна гігантський розарій, зроблений дітьми з пінополістиролових куль. Він слугував елементом оформлення сцени під час однієї зі шкільних театральних вистав.


За матеріалами: deon.pl

Джерело:     КРЕДО

середа, 3 жовтня 2012 р.

03.10.2012р. Б. / Служба Божа – джерело християнської молитви

 

Про значення Літургії, як одного з упривілейованих джерел християнської молитви, говорив Папа Бенедикт ХVІ під час загальної аудієнції з прочанами, яка відбулася у середу 3 жовтня на площі святого Петра у Ватикані.
 
Він звернув окрему увагу на те, що Катехизм Католицької Церкви називає Літургію «участю у молитві Христа, що звернена до Отця у Святому Дусі. В ній кожна християнська молитва знаходить своє джерело і своє остаточне завершення» ( ККЦ 1073). Святіший Отець запропонував замислитись, чи у нашому житті молитва знаходить достатньо місця, зокрема, яке місце займає літургійна молитва, насамперед, Служба Божа, як участь у спільній молитві містичного Христового Тіла, яким є Церква? 

Папа підкреслив, що молитовне життя полягає у постійному перебуванні в Божій присутності, а спільність життя з Триєдиним Богом, можлива тому, що завдяки хрещенню ми з’єднані з Христом, ставши з Ним одним цілим. Життя молитви, за словами Бенедикта ХVІ, полягає в постійному і завжди новому спогляданні на Христа, у розмові з Ним, у перебуванні з Ним у тиші, слухаючи Його, діючи та страждаючи разом із Ним. 

Ототожнюючись з Христом, будучи з Ним одним цілим, відкриваємо свою власну особисту самобутність – справжнього сина, який дивиться на Бога, як на Отця, повного любові. 

Не слід забувати, – наголосив Папа, – що відкриваємо Христа, Його пізнаємо, як живу Особу, саме в Церкві, яка є Його містичним Тілом. Молитись – це підійматись до Божого рівня за посередництвом поступового необхідного перетворення нашого існування. 

Беручи участь у Літургії, ми присвоюємо собі мову матері Церкви, вчимося говорити в ній і через неї. Це стається поступово. Своєю молитвою, власним життям, стражданням, радістю, своїми думками, мусимо дедалі більше заглиблюватись у слова Церкви. «Це шлях, який нас перетворює», – наголосив Бенедикт ХVІ, додаючи, що Літургія не є згадкою про минулі події, але живою присутністю пасхального таїнства Христа, який перевищує та єднає часи й простори. 

Літургія не є нашою «дією», а Божою дією в нас і з нами, є дією Бога за посередництвом Церкви, яка має свою історію, свою багату традицію та свою творчість. 

Святіший Отець вказав, що в літургії навіть найменшої із громад, завжди присутня ціла Церква. Тому в ній немає «чужинців». У кожній літургійній відправі бере участь уся Церква, небо й земля, Господь Бог і люди. 

За матеріалами: Радіо Ватикан 

Джерело:    КРЕДО

КАТЕХИТИКА: 03.10.2012р. Б. / Відповідь на акцію атеїстів

КАТЕХИТИКА: 03.10.2012р. Б. / Відповідь на акцію атеїстів: Банер із написом «Віра є Перша. Стоп лаїцизації» з’явився на головній пішохідній вулиці польського міста Жешова (Ряшева) . Це – відповідь...
 ...Яцек Котула з товариства Contra In Vitro звернув увагу, що «атеїзм є таким само нищівним світоглядом, як нацизм чи комунізм. А отже, якщо пропаганда атеїзму буде дозволена в Польщі, ті самі середовища за мить вимагатимуть пропаганди комунізму»...
http://preobrazhennja.org.ua/index.php?m=content&d=view&cid=2682

03.10.2012р. Б. / Відповідь на акцію атеїстів




Банер із написом «Віра є Перша. Стоп лаїцизації» з’явився на головній пішохідній вулиці польського міста Жешова (Ряшева).

Це – відповідь жешовського руху «Стоп лаїцизації» на оголошення про те, що в місті будуть вивішені плакати на підтримку атеїзму. «Католицькі кола вважають, що найважливішою є духовна протидія, чому служитиме цілоденна молитва у п’ятницю в храмі Святого Хреста, – підкреслив координатор акції, сенатор Казимир Яворський. – Згідно з обіцяним, ми потурбувалися про матеріальне вираження наших дій у вигляді банера, вивішеного на центральному прогулянковому місці Жешова. Ще ніхто ніколи не виграв у Бога, не вдасться це й атеїстам».

Банери з’являться також в інших дільницях міста, як реакція на пропаганду атеїзму.

Своєю чергою, Яцек Котула з товариства Contra In Vitro звернув увагу, що «атеїзм є таким само нищівним світоглядом, як нацизм чи комунізм. А отже, якщо пропаганда атеїзму буде дозволена в Польщі, ті самі середовища за мить вимагатимуть пропаганди комунізму».

За матеріалами: Gość Niedzielny

Джерело:    КРЕДО

вівторок, 2 жовтня 2012 р.

02.10.2012р. Б. / Тижневий огляд: життя УГКЦ (24.09. – 30.09)


24 вересня відбулася зустріч священослужителів відповідальних за роботу з молоддю по деканатах Львівської архиєпархії. Проходило засідання в приміщенні Комісії у  справах молоді Львівської архиєпархії (пл. Св. Юра,5).  Протягом зустрічі отці поділилися досвідом роботи протягом літа та розповіли про плани на наступний рік. 
 
25 вересня 2012 року Владика Богдан (Дзюрах),Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, зустрівся із братом Алоїсом, настоятелем екуменічної спільноти «Тезе»,що у Франції. Зустріч проходила у Патріаршій курії в Києві, - повідомили у Центрі академічного душпастирства Київської архиєпархії УГКЦ.
 
 
Від 25 до 30 вересня 2012 року на Кіровоградщині відбулися євангелізаційні місії УГКЦ. Цей захід проводився за сприяння Патріаршої комісії УГКЦ з питань євангелізації у співпраці із Львівською архиєпархіальною комісією.
 
26-27 вересня 2012 року відбулося V Всеукраїнське паломництво працівників Державної пенітенціарної служби України під гаслом "Справедливість, віра, милосердя!". Від 2009 року ДПтС України здійснює щорічну прощу до Свято-Успенської Унівської Лаври до чудотворного місця, де зберігається одна з найбільших святинь України – Унівська ікона Богородиці. 
 
 

Засідання розпочалося Божественною Літургією, яку очолив кардинал Анджело Баняско, Архиєпископ Генуї, Президент Єпископської Конференції Італії та Віце-президент ССЕЕ. З ним співслужили: кардинал Марк Уелле, Префект Конгрегації у справах єпископів, кардинал Джозе да Круз Полікарпо, Патріарх Лісабона, Блаженніший Святослав, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, та Владика Маркус Бюхель, Єпископ Санкт-Галлена, віце-президент Єпископської Конференції Швейцарії.

 
29 вересня понад 3 тисячі працівників сфери освіти Тернопільщини прибули на третє професійне паломництво до Марійського духовного центру Зарваниця. Архиєрейську Божественну Літургію очолив архиєпископ і митрополит Василій Семенюк.Первоієрарх Тернопільсько-Зборівський УГКЦ 
 
В день Святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, 30 вересня:
Преосвященний владика Венедиктз пастирським візитом відвідав громаду смт. Поморяни. Архиєрейські відвідини відбулися з нагоди 150-річчя чудотворної ікони Пречистої Діви Марії Поморянської, яка знаходиться, як називають місцеві мешканці, у «горішньому» храмі Поморян названому на честь Собору Пресвятої Богородиці, який був збудований ще в XVII ст. за часів Хмельниччини.
 
Преосвященніший Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишинз архипастирським візитом відвідав парохію св. Миколая Чудотворця с. Потік, Черченського протопресвітеріату, Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ.

В цей день, так як на державному рівні відзначається “День усиновлення”, в часі Божественної Літургії Владика молився за дітей-сиріт та за їхню можливість усиновлення:
 
У Патріаршому соборі Воскресіння Христового теж молилися за сиріт.  Під час Божественної Літургії Владика Богдан Дзюрах звернув увагу на проблему сиріт, яких, за офіційними даними, нараховується близько 30 тисяч. Ця цифра вражає і спонукає до дії. Комісія УГКЦ у справах родини закликає продовжити практику молитов в намірі сиріт і їхніх вихователів та прийомних батьків, як рівно ж шукати способів, щоб допомогти цим дітям зазнати більше любові і родинного затишку. Зокрема, до такої молитви комісія запрошує всіх душпастирів 11 листопада 2012 року – у загальнонаціональний День молитов за сиріт.
 
В парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Обера (Місіонес, Аргентина) відбувся 23-й З'їзд молоді, присвячений Року віри, під гаслом "Блаженні ті, що не бачили і увірували". З'їзд був організований отцями василіанами аргентинської провінції з благословення Владики Даниїла Козлінського, Апостольського адміністратора єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині. Такого роду з'їзди мають на меті стимулювати молодь жити і поглиблювати духовність та брати активну участь у парафії і в християнському житті. У заході взяло участь близько 500 молодих людей з усіх парафій Греко-Католицької Церкви, що знаходяться в провінції Місіонес (північна частина Аргентини). 
 
Згідно розпорядження Преосвященного владики Венедикта, єпископа-помічника Львівського, в контексті впровадження загально-церковної програми «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» відбудуться зміни у програмі праці Інституту Постійної Формації Духовенства Львівської Архиєпархії.

Цього навчального року (2012-2013) зустрічі не будуть відбуватися згідно поділу і програми минулих років. Натомість, дані зустрічі відбуватимуться один раз на місяць, та є обов’язковими для всіх священнослужителів Львівської Архиєпархії.
 
А також:


Джерело:     Воїни Христа Царя

02.10.2012р. Б. / Тижневий огляд: Папа і Апостольський Престіл (24.09.–30.09.)


Понеділок. 24 вересня на приватній аудієнції в Кастель Гандольфо Папа Бенедикт XVI прийняв кардинала Анджело Баньяско, який є главою Конференції єпископату Італії, засідання постійної ради якої розпочалося цього ж дня у Римі. Серед тем, які обговорюватимуть єпископи є нагальні суспільні та родинні питання, як наприклад, проблема неформальних зв’язків чи наслідки економічної кризи в Італії.
 
У неділю, 23 вересня, Бенедикт XVI прийняв у літній резиденції в Кастель-Гандольфо священика Алессандро Де Санктіса. Він має 94 роки, 70 з яких працює на парафії Філеттіно, в провінції Фрозіноне. Святіший Отець подякував священикові за те, що він зробив, і закликав продовжувати робити свій цінний внесок «в життя нашої Церкви».
 
Бенедикт XVI побажав, щоб в Албанії поширювалося Христове послання. До молитви в цій інтенції Папа закликав віруючих з приводу 950-річчя єпархії Сапі. У спеціальному листі Бенедикта XVI, яким він призначив іспанського кардинала Сантоса Абріл-і-Кастело своїм представником на святкуваннях в Албанії, Святіший Отець побажав місцевим католикам зростати у вірі. Папа закликав албанців до миру між собою і з Богом. Крім того, Святіший Отець привітав жителів цієї країни з Днем незалежності, який відзначатиметься 28 листопада. Він побажав релігійного і людського розвитку.
 
Вівторок. У вівторок на площі Апостольського Палацу в Кастель Гандольфо Святіший Отець вислухав Oratorium Augustinus. Концерт для Папи організувала Вюрбургзька Єпархія власне в часі міжнародного конгресу у Римі, присвяченого св. Августинові. Папа окреслив ораторію словами «винятковий твір» і пригадав, що її називають «прозорою мозаїкою», у якій завдяки великій кількості голосів, різноманітній музиці і мелодіям повстає музичний портрет святого Августина.
 
25 вересня кардинал Держсекретар Ватикану Тарчізіо Бертоне отримав з рук короля Іспанії Хуана-Карлоса Міжнародну премію Графа Барселони. Щорічно ця премія вручається якійсь особі, підприємству або установі за заслуги в області комунікації.
 
У німецькому містечку Пентлінг відбулося урочисте відкриття «Дому кардинала Йозефа Ратцінгера» - музею створеного у будинку в якому з 1969 р. по 1977 р. жив Папа, будучи професором теології в Регенсбургському університеті. У церемонії відкриття музею, взяли участь близько 200 осіб, серед яких брат Понтифіка о.прелат Георг Ратцінгер, особистий секретар Папи о.прелат Георг Генсвайн, кардинал Герхард Людвіг Мюллер. Серед речей Папи, що знаходяться в будинку його дитячі листівки, книги, фотографії. Реставратори змогли відновити також інтер'єр будинку, яким він був у 70-ті роки.
 
Середа. «Літургія - це школа молитви. Господь сам нас вчить молитися» - такій темі була присвячене навчання Бенедикта XVI, виголошене під час загальної аудієнції 26 вересня. Звертаючись до вірних, зібраних у ватиканській Залі Павла VI Святіший Отець зазначив, що навчитися молитві можна читаючи і роздумуючи над Біблією. «Але існує інше "місце", інше цінне "джерело" для того, щоб зростати в молитві» - це літургія – «привілейований простір, в якому Бог говорить до кожного з нас, тут і зараз, і чекає нашої відповіді». «Що таке літургія? Якщо відкриємо Катехизм Католицької Церкви, то прочитаємо, що слово "літургія" означає служіння народам або на благо народу», - сказав Папа. Мова йде про народ, «сформований завдяки Великодній таємниці Ісуса Христа», який «не існує завдяки зв'язку крові, території, нації, але народжується через діяльність Сина Божого та спілкування з Отцем». Папа підкреслив - в християнській традиції слово "літургія" означає, що Народ Божий бере участь у справі Бога – «в літургії Бог сам діє, і ми включаємося в цю діяльність Бога». Під час літургії лунає заклик «вгору серця», тобто вознести наші серця над плутаниною наших турбот, бажань, пристрастей, спокус. «Наше серце повинно відкритися на Слово Боже і зосередитися на молитві Церкви, щоб отримати направлення до Бога зі слів, які слухає і говорить. Погляд серця має бути скерованим до Господа, який серед нас: такою є фундаментальна вимога», - сказав на кінець Понтифік.
 
24-30 вересня в італійському Форлі-Чезена проходить «Тиждень добро життя» - захід про рівний і стійкий розвиток. У заході бере участь делегація Папської ради з культури. 30 вересня її представники візьмуть участь у круглому столі на тему: «Антиекономіка культури, або культура як розвиток економіки?» О. Франко Перацоло, член ватиканської дикастерії, розповів: «Мені здається, що дуже важливо бачити спільне добро, як можливість доступу до всього того, що необхідно для життя людської особистості, для життя з повною гідністю, з повагою до її прав: це елемент, який об'єднує культури і приналежність до різних релігій», - сказав священик.
 
«Перед лицем нових шансів і проблем, які сьогодні стоять перед світом, ми потребуємо фактичного правового управління в глобальному сенсі. А для того, щоб воно було ефективним, повинно мати чіткі і об’єктивні критерії у формі непорушної гідності людини і природного закону» – сказав у нью-йоркській штаб-квартирі ООН глава ватиканської дипломатії Архиєпископ Доменік Мамберті. Він став представником Апостольського Перстолу на зустрічі високого рівня ООН на тему правового регулювання на місцевому і міжнародному рівнях.
 
Через 50 років після відкриття ІІ Ватиканського Собору створено новий відділ церковного магістеріуму з того, що на початку називалось практичною школою дикастерії, а тепер переформатовано в Навчальну програму – міждисциплінарну школу формації у сфері церковного магістеріуму і канонічних норм, що стосуються богопосвяченого життя в Церкві, названої іменем Бенедикта XVI. Повернення до Євангелія, відкриття наново первинних харизм і прийняття Вчительства Церкви разом із відповідальністю, що з цього випливає в апостольському та місійному аспектах. Це лише деякі з вказівок, які ІІ Ватиканський собор сформулював для монахів.
 
Четвер. З 21 по 23 вересня у Парижі проходив конгрес Міжнародної Федерації Католицьких Фармацевтів під назвою «Фармацевти сьогодні: яка праця, яке майбутнє, яка надія?». Участь у цьому конгресі брав також секретар Папської Ради в справах душ пастирства служби здоров’я і хворих. Секретар ватиканської дикастерії пригадав, що Папа постійно обороняє право католицьких фармацевтів на спротив сумління. Їх не можуть змушувати постачати засоби з виразно неетичними цілями, наприклад, для аборту чи евтаназії.
 
Визнавати і поважати гідність людини, кожного спортсмена: з таким закликом звернувся Папа до учасників ХХХІІ Конгресу Федерації спортивної медицини, з якими зустрівся в Кастель Гандольфо 27 вересня. Бенедикт XIV закликав експертів зі спортивної медицини не бути тільки «агентами» фізичного здоров'я і відмінної атлетичної форми, але морального, духовного і культурного оновлення.
 
Бенедикт XVI надіслав телеграмою вітання єпископам, які 27 вересня в Швейцарії почали щорічне пленарне засідання голів єпископатів Європи. Святіший Отець, очікуючи реальних результатів заходів, які проходять під знаком II Ватиканського Собору, підкреслив його екуменічний вимір.
 
П’ятниця. 28 вересня Бенедикт XVI прийняв вірчі грамоти у Зіона Еврона,  нового посла Ізраїлю при Святому Престолі.
 
У п’ятницю, 28 вересня 2012 р., у Ватиканському прес-центрі відбулася прес-конференція, присвячена представленню цьогорічних лауреатів «Премії ім. Ратцінгера», встановленої «Ватиканською Фундацією Йозефа Ратцінгера – Бенедикта XVI». Під час прес-конференції кардинал Камілло Руїні, Президент наукового комітету «Ватиканської Фундації Йозефа Ратцінгера – Бенедикта XVI», представив науковців, які 20 жовтня отримають з рук Святішого Отця згадану відзнаку. Лауреатами стали французький професор Ремі Браґ, Член Академії Моральних та Політичних Наук Інституту Франції, дослідник і викладач середньовічної та арабської філософії, філософії релігії, та священик-єзуїт зі США о. Браєн Дейлі, відомий в англомовному світі богослов та дослідник спадщини Отців Церкви.
 
Субота. «Соціальні мережі: двері правди і віри; нові простори для євангелізації» - так звучить тема Всесвітнього дня соціальної комунікації на 2013 р. «Одним з найбільших викликів для євангелізації сьогодні є той, який походить з цифрового середовища. І на цей виклик хоче звернути увагу тема, яку, в контексті Року віри, вибрав Папа Бенедикт XVI для 47-го Всесвітнього дня соціальної комунікації», - наголошується в спеціальному повідомленні опублікованому 29 вересня.
 
29 вересня Бенедикт XVI попрощався зі співробітниками своєї резиденції в Кастель Гандольфо. Він зазначив, що за час проведений тут мав можливість для навчання, молитви та відпочинку, а також відчув турботу та гостинність людей які тут працюють.
 
У Ватикані розпочався судовий процес над колишнім папським камердинером Паоло Габріеле, якого звинувачено у крадіжці приватних документів з апартаментів Бенедикта XVI. Перше слухання тривало трохи більше двох годин. Судді відкинули певні докази. Наступне засідання у цій справі відбудеться 2 жовтня. На цей день передбачено зізнання обвинуваченого.
 
29 вересня відбулось презентація пам'ятної медалі, присвяченої восьмим роковинам понтифікату Бенедикта XVI
 
Неділя. Звертаючись в неділю, 30 вересня, до вірних перед молитвою «Ангел Господній», Святіший Отець вказав на те, що члени Церкви не повинні відчувати ревнощів, але радіти, коли хтось з їхньої спільноти виконує добрі справи в ім'я Христа, коли робить це з хорошим наміром та з повагою (пор. Мр. 9,38–41). Папа закликав католиків взаємно цінувати і шанувати себе, прославляючи Господа за Його безмежну «фантазію», з якою Він діє в Церкві та у світі. Також Папа звернувся до тексту з послання апостола Якова, у якому той закидає проти нечесних багачів, які надіялися на багатства, які вони накопичили зловживаннями (Як. 5,1–6). «Дорогі друзі, під заступництвом Діви Марії помолимося, щоб ми змогли радіти кожному жесту й ініціативі добра, без заздрощів і ревнощів й мудро використовували земні блага в постійному пошуку вічних благ», - сказав на кінець Понтифік. Після молитви «Ангел Господній» Папа звернувся із закликом про мир у Демократичній Республіці Конго.
 
Запрошуємо вас у своїх молитвах приєднатись до молитовних намірень Святішого Отця на жовтень.

Джерело:   Воїни Христа Царя

неділя, 30 вересня 2012 р.

30.09.2012р. Б. / Ватиканське радіо відзначає свято свого покровителя


Ватиканське радіо відзначає свято свого небесного покровителя - архангела Гавриїла - Божого післанця, який приніс Діві Марії радісну звістку - "Радуйся Марія, милості повна, Господь з Тобою. Не бійся, бо знайшла ти милість у Господа. Ось ти зачнеш у лоні своєму і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус ". Саме бути післанцем Доброї новини закликав співробітників радіостанції архиєпископ Анджело Бечу, субститут із загальних справ Держсекретаріату Ватикану. Єрарх очолив св. Месу, яка пройшла в каплиці Ватиканського радіо у присутності його співробітників. Архиєпископ Бечу закликав краще служити "поширенню голосу Папи" і "доброї новини Ісуса Христа". Він підкреслив, що "зло людей і фактів можна замовчувати", але необхідно бути здатними бачити, що "поруч зі злом (...) існує багато добра, яке діє мовчки і дарувати надію і світло". За його словами, інформація, яка поширюється, вимагає глибокого роздуму, що охоплює всю дійсність ". Мова не йде про те, щоб "нав’язувати свою думку чи інтерпретацією, але дивитися на новини з християнської перспективи".

Співробітникам і тим, хто служить Святому Престолу, за словами архиєпископа Бечу, потрібно мати "здатність встановлювати єрархію цінностей, намагаючись підкреслювати позитивне, фактори росту, новини, які запалюють довіру".

Він зазначив, що з моменту видання першого документа про ЗМІ під час II Ватиканського  Собору, "місія, до якої ми покликані, не змінилася: передавати сучасникам послання любові, спасіння і надії, яке Христос приніс світу, говорити про те, що Бог любить цей світ, таким який він є ".

За матеріалами be.radiovaticana.va

Джерело:   Воїни Христа Царя