ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

суботу, 23 березня 2013 р.

23.03.2013р. Б. / Берґольйо: «Я – за збереження целібату, з усіма його плюсами та мінусами»


Папа Франциск 

В минулорічному інтерв’ю, говорячи на тему целібату, тоді ще кардинал  Хорхе Маріо Берґольйо відзначив, що у Східній Церкві священики можуть одружуватись, і «вони дуже хороші священики». Він сказав: «Це питання дисципліни, а не віри. Воно може змінюватись».
 
Про свою підтримку целібату він сказав: «Я - за збереження целібату, з усіма його плюсами та мінусами, тому що ми маємо десять століть швидше хорошого досвіду, ніж невдач, - сказав він, - Традиція має вагу і надійність.» 

Але незвичайним є те, як він оцінює свої заяви: «На даний момент я знаходжусь на боці целібату». Так само, відмічаючи, що деякі організації підштовхують до більшого обговорення цього питання, він сказав: «На даний час дисципліна безшлюбності стоїть твердо». 

«На даний момент» і «на даний час» - це не ті визначення, які зазвичай можна почути, коли єпископи та кардинали обговорюють целібат. 

Він навіть пішов на те, щоб висунути гіпотезу: «Якщо гіпотетично, Західний католицизм повинен був розглянути питання целібату,  я думаю, що він зробить це задля культурних міркувань (як на Сході), не більше ніж як право особистого вибору. 

Що є абсолютно неприйнятним для Папи Франциска, то це коли священик  не дотримується своєї обітниці целібату. «Якщо священик падає, - сказав він, - я допомагаю йому знову повернутись на його дорогу. Він має покаятися і повернутися до целібату.»
 
«Подвійне життя недобре для нас, - сказав він, - Мені це не подобається, тому що це означає будувати на брехні.» 

Крім того, якщо від священика завагітніє жінка, він повинен залишити служіння і повинен дбати про цю дитину, навіть якщо він вирішує не одружуватися на цій жінці. Бо якщо ця дитина має право на матір, то вона має право і на батька». 

Папа Франциск сприймає целібат дуже серйозно. Якщо це правило, його потрібно дотримуватись. Але чи можна змінювати правило? 

За матеріалами: National Catholic Reporter

Переклад: Олена Коротнюк, СREDO 

КРЕДО 

пʼятницю, 22 березня 2013 р.

22.03.2013р. Б. / Промова Папи Франциска на аудієнції для представників християнських Церков та інших релігій (повний текст)


Дорогі брати і сестри,
перш за все я дякую за те, що сказав мені мій Брат Андрій. Дякую, дуже дякую!
 
Для мене це величезна радість – сьогоднішня зустріч з вами, делегатами Православних Церков, Східних Православних Церков і церковних Громад Заходу. Дякую вам за те, що захотіли взяти участь у богослужінні, яке ознаменувало початок мого служіння Єпископа Риму і Наступника Петра.
 
Учора вранці, під час Служби Божої, у ваших особах я бачив духовно присутніми громади, які ви представляєте. У цьому прояві віри мені видалося, що молитва про єдність між віруючими в Христа звучить ще більш наполегливо і одночасно я побачив в цьому своєрідний прообраз того повного здійснення, яке залежить від Божого задуму і нашої щирої співпраці.
 
Я починаю своє апостольське служіння в рік, який мій високоповажний попередник оголосив для Католицької Церкви – з воістину натхненним прозрінням – Роком Віри. Цією ініціативою, – яку я хочу продовжити і сподіваюся, що вона стане стимулом для всіх на шляху віри, – він побажав відзначити 50-річчя початку Другого Ватиканського Собору, запропонувавши паломництво до того, що для кожного християнина є головним: до особистих і перетворюючих взаємин з Ісусом Христом, Сином Божим, Котрий помер і воскрес заради нашого спасіння. Саме в бажанні звіщати цей непроминаючий скарб і полягає суть соборного послання.
 
Разом з вами я не можу забути про те, яке значення мав цей Собор для екуменізму. Мені приємно згадати слова, які Блаженний Іван XXIII, – п’ятдесяту річницю смерті якого ми будемо незабаром споминати, – виголосив у своїй пам’ятній промові на відкритті Собору: «Католицька Церква вважає своїм обов’язком активно діяти заради того, щоб здійснилася велика таємниця тієї єдності, про яку Ісус Христос палко молив Небесного Отця напередодні Своєї жертви; вона насолоджується радісним миром, знаючи, що глибоко з’єднана з Христом у цих молитвах» (AAS 54 [1962], 793). Так сказав Папа Іван.
 
Так, дорогі брати і сестри у Христі, почуваймося всі глибоко з’єднаними з молитвою нашого Спасителя в часі Тайної Вечері, з Його благанням: ut unum sint, щоб були всі одно. Попросімо Отця Милосердного сподобити нас жити в повноті тієї віри, що ми отримали в дар у день нашого Хрещення, і зробити нас здатними вільно, радісно і сміливо свідчити про неї. Це і буде нашим кращим служінням справі єдності між християнами, – служінням надії для світу, все ще позначеного роз’єднаністю, чварами і суперництвом. Що більше ми будемо вірні Його волі в думках, словах і справах, то більше реально і по суті ми будемо йти до єдності.
 
Від себе я хочу запевнити, в спадкоємності з моїми Попередниками, у твердому бажанні йти вперед по шляху екуменічного діалогу, і вже зараз дякую Папській Раді зі сприяння єдності християн за допомогу, яку вона продовжить надавати від мого імені в цій благородній справі. Я прошу вас, дорогі брати і сестри, передати моє сердечне привітання і запевнення,  що пам’ятатиму в Господі Ісусі Церкви і християнські Громади, які ви тут представляєте, і прошу у вас милості особливої молитви за мене, аби я міг бути Пастирем по серцю Христовому.
 
А тепер я звертаюся до вас, шановні представники єврейського народу, з яким нас пов’язує особливий духовний зв’язок, оскільки, як стверджує Другий Ватиканський Собор, «Церква Христова визнає, що начала її віри та обрання виявляються, по спасительній таємниці Божій, вже у Патріархів, Мойсея і пророків» (Декларація Nostra aetate, 4). Я дякую вам за вашу присутність і сподіваюся на те, що за допомогою Всевишнього ми зможемо плідно продовжити той братній діалог, якого бажав Собор (там само) і коли дійсно здійснився, принісши чимало плодів, особливо в останні десятиліття.
 
Я також вітаю і сердечно дякую всім вам, дорогі друзі, що належите до інших релігійних традицій; насамперед мусульман, – що поклоняєтеся єдиному, живому і милосердному Богові, і кличете Його в молитві, – і всіх вас. Я дуже дорожу вашою присутністю: я бачу в ній відчутний знак волі зростати у взаємній повазі та у співпраці заради спільного блага людства.
 
Католицька Церква усвідомлює важливість зміцнення дружби і поваги між чоловіками і жінками різних релігійних традицій – я хочу повторити це: зміцнення дружби і поваги між чоловіками і жінками різних релігійних традицій – про це свідчить також вельми потрібна і важлива робота, яку здійснює Папська Рада з міжрелігійного діалогу. Вона настільки ж усвідомлює відповідальність, яку всі ми маємо щодо нашого світу, щодо всього Творіння, яке ми повинні любити і берегти. І ми можемо зробити багато для блага найбідніших, найслабших, найбільш страждаючих, щоб сприяти справедливості, примиренню, щоб творити мир. Але, перш за все, ми повинні зберігати живою у світі спрагу абсолютного, не дозволяючи, щоб запанувало одномірне бачення людської особистості, згідно з яким людина зводиться до того, що вона виробляє і споживає: це одна з небезпечних пасток для нашого часу.
 
Ми знаємо, скільки насильства породила в сучасній історії спроба усунути Бога і божественне з життя людства, і відчуваємо всю цінність свідчення в нашому суспільстві про першочергову відкритість до трансцендентного, притаманну людському серцю. У цьому ми відчуваємо близькість також усіх тих чоловіків і жінок, які, навіть не вважаючи себе прихильниками якоїсь релігійної традиції, все ж таки, усвідомлюють себе в пошуку істини, добра і краси – цієї істини, добра і краси Бога, – і які є нашими цінними союзниками у справі захисту гідності людини, в творенні мирного співіснування між народами і у дбайливому збереженні Творіння.

Дорогі друзі, дякую ще раз за вашу присутність. Сердечно і по-братерськи вітаю всіх.

Джерела: popefrancis.org.ua

Воїни Христа Царя

четвер, 21 березня 2013 р.

21.03.2013р. Б. / В Краматорську, на Донеччині, завершили будівництво храму УГКЦ


 
У Краматорську на Донеччині за рекордно короткий час - півтора роки, священнослужителі та віряни УГКЦ звели незвичайний храм. 18 метрову дерев'яну церкву, Святого пророка Іллі, спорудили без єдиного цвяха. Нині тривають оздоблювальні роботи. Перше богослужіння запланували на серпень.





Джерела: 5 канал

Воїни Христа Царя

середу, 20 березня 2013 р.

20.03.2013р. Б. / Тижневий огляд: життя УГКЦ (11.03 – 17.03.)


З благословення Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Кир Володимира (Війтишина), за підтримки Комісії у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ 8-10 березня 2013 р. Б. відбувся Всеукраїнський з’їзд лідерів осередків руху «Подружні зустрічі» у монастирі сс. Пресвятої Родини  с. Гошів, Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ.

 У роботі з’їзду взяв також участь Єпископ-помічник Київської Архиєпархії Кир Йосиф (Мілян), який на протязі двох днів старався молитовно та духовно підтримувати роботу даного заходу відправляючи богослужіння та даючи науки.
 
12 березня монахиня Згромадження Сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії Клавдія (Корецька)  відзначила свій 101 день народження.За своє довге та насичене життя вона стала свідком багатьох історичних подій. Монахиня розпочала своє духовне служіння, коли Церквою керував Митрополит Андрей Шептицький, пережила війну, ліквідацію УГКЦ, підпілля та тріумфальний вихід Церкви з катакомб.
 
15 березня 2013 року, владика Венедикт Алексійчук, СУ, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, відвідав ректорат та студентів Папського Українського Інституту Покрова Пресвятої Богородиці. Зустріч розпочалася Архиєрейською Літургією Передшеосвячених Дарів. По завершенні Літургії та спільної вечері, владика Венедикт зустрівся із семінаристами Львівської Ариєпархії, які мешкають у колегії та навчаються у різних університетах та інститутах Риму.

 
17 березня в  Апостольській Столиці Глава УГКЦ разом з українцями молились на гробі апостола Петра, першого Папи Римського.Мощі головного апостола є у крипті собору святого Петра у Ватикані разом з іншими римськими понтифіками.

Блаженніший Святославзакликав вірних молитися за нового Папу та в дусі покаяння і всепрощення розпочати шлях Великого посту.  Після закінчення Літургії Блаженніший Святослав поблагословив усіх присутніх часткою мощей святих Верховних Апостолів Петра і Павла, які Апостольська Столиця передала парафії с. Вишка, що на Закарпатті.
 
Читайте також:
Папа Франциск: перші враження.Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, поділився своїми враженнями з нагоди вибору нового Вселенського Архиєрея.
 
 
Анонси:

Молодіжна комісія УГКЦзапрошує 22 березня 2013 року (початок о 20:00) на молодіжні чування: "Христе страждаючий, змилуйся над нами!"
 
У рамках візитації Луцького екзархату Блаженніший Святослав відвідає василіянські спільноти у Луцьку та Володимирі-Волинському.Глава УГКЦ прибуде до Луцька 26 березня 2013 р. Візит розпочнеться із храму та монастиря Отців Василіян (вул. Карпенка-Карого, 5).

Запрошуємо долучитися до богослужінь Великого посту і переглянути прямі онлайн-трансляції з храму Святого Василія Великого у Києві.


Джерело:    Воїни Христа Царя

20.03.2013р. Б. / Тижневий огляд: Папа і Апостольський Престіл (11.03 – 17.03.)


Вівторок. У вівторок, 12 березня, розпочався Конклав. Вранці цього дня Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) очолив Божественну Літургію в українському храмі св. Сергія та Вакха в Римі «pro eligendo Romano Pontifice» (за обрання нового Папи Римського).
 
Середа. 12 та 13 березня були днями очікування для католиків. Всі погляди були прикуті до димоходу Сикстинської капели. І от у середу о 20.07  за київським часом Білий Дим з димоходу сповістив усьому світу про завершення голосування і обрання Наступника Святого Петра. Ним став аргентинський кардинал Хорхе Марія Бергольйо, який обрав собі ім’я Франциск. Уже з перших хвилин понтифікату Папа почав дивувати усіх своєю поведінкою, відмовившись одягати оксамитову накидку. Коли церемоніймейст о.Гвідо Маріні приніс її Папі Франциску, той сказав: «Нехай отець сам це вдягає. Скінчився карнавал». У день свого обрання Святіший Отець Франциск привітав головного рабина Риму Ріккардо ді Сенія
 
Четвер. 14 березня, вранці, Святіший Отець у супроводі духовенства приїхав до папської Марійської базиліки Санта Марія Маджіоре, щоб помолитись перед іконою Пресвятої Діви Марії Спасительки Римського Народу. Папа привітався із сповідниками базиліки Санта Марія Маджіоре, закликаючи їх бути милосердними до каяників та молитись за Папу.
 
Ввечері цього дня Понтифік разом з усіма кардиналами-виборцями відправив подячну Літургію з нагоди завершення Конклаву. «Можемо рухатися вперед, скільки забажаємо, можемо збудувати багато речей, але якщо не визнаємо Ісуса Христа, то все намарно. Стаємо побожною організацією, але не Церквою, Господньою обручницею», – наголосив Святіший Отець під час проповіді, додаючи, що коли не рухаємось, зупиняємося. Коли не будувати на камені, то все, як піщані замки, розсипається: «Коли ж не сповідується Ісуса Христа, то сповідується світськість диявола». «Коли йдемо вперед без хреста, коли будуємо без хреста, і коли визнаємо Христа без хреста, ми не є Господніми учнями: ми – світські, можемо бути священиками, єпископами, папами, але не Господніми учнями», – наголосив Папа Франциск, додаючи: «І я б хотів, щоби ми всі, після цих днів благодаті, мали відвагу, саме відвагу, прямувати вперед у Господній присутності, з Господнім хрестом, будувати Церкву на Господній крові, яка пролилася на хресті, та визнавати єдину славу – Ісуса Розп’ятого. Таким чином, Церква прямуватиме вперед!»
 
У четвер ввечері Папі Франциску вручили ключ до дверей папських апартаментів. Кардинал Тарчізіо Бертоне розрізав червону стрічку, якою були опечатані двері, і вручив ключі новообраному Понтифіку.
 
Генерал Товариства Ісуса о. Адольфо Ніколас видав звернення з нагоди обрання єпископом Риму єзуїта кардинала Хорхе Маріо Бергольйо.
 
П’ятниця. 15 березня Папа Франциск зустрівся на аудієнції з членами Колегії Кардиналів у залі св. Климента. Після привітання голови колегії кардиналів кардинала Анджело Содано Папа Франциск також подякував «дорогим і шановним братам-кардиналам» за працю для Церкви під час періоду sede vacante. Папа Франциск закликав кардиналів продовжувати своє служіння з думкою про Воскреслого Христа, в братерстві та дружбі. У своїй промові Святіший Отець з великою вдячністю згадав про свого попередника на престолі св. Петра, якого називав «Папа Бенедикт XVI», який і зараз служить для Церкви і підтримує її своїми молитвами. Також вагомими заслугами свого попередника Папа Франциск вважає його пастирську науку, покору і скромність: «Вогонь, який він запалив в нас, буде продовжувати горіти!» Після своєї промови Папа особисто привітав і вислухав кожного кардинала.
 
Папа Франциск закликав співвітчизників не приїжджати в Рим на урочистості, пов'язані з його інтронізацією, а гроші, які вони хотіли витратити на цю подорож, призначити на «вчинки милосердя» та допомогу бідним. Уряд Фландрії – одного з бельгійських регіонів – послухав заклик Папи Франциска і вирішив не летіти до Риму для участі в Літургії з нагоди інавгурації понтифікату. Заощаджені таким чином 30 тисяч євро бельгійські політики хочуть переказати на благодійні цілі.
 
У п’ятницю Папа Франциск несподівано відвідав у римській лікарні кардинала Хорхе Мехіа, котрий 14 березня пережив серцевий напад. Папа приїхав до лікарні на невідомому авто з місцевими номерами. Відвідавши палату кардинала, Папа Франциск зайшов до місцевої каплиці, де помолився разом із 13-ма монахинями, що працюють у цій лікарні.
 
Цього ж дня о. Федеріко Ломбарді зустрівся з журналістами у Ватиканському прес-центрі. Глава прес-служби відповів на звинувачення на адресу Папи, які починають поширювати деякі ЗМІ. Вони стосуються періоду диктатури в Аргентині  та полягають у тому, що, нібито, Хорхе Бергольйо, будучи провінціалом Ордену єзуїтів, не захистив двох братів, викрадених режимом. Священики провели в ув'язненні 5 місяців, а потім їх знайшли побитими на одному з полів у сільській місцевості. Один з цих священиків, який живе досі, зробив заяву, в якій зазначив, що інформаційна кампанія проти кардинала Бергольйо проводиться давно й має яскравий антиклерикальний характер. До того ж наголосив, що в період диктатури Хорхе Бергольйо робив усе можливе, щоби допомагати переслідуваним. Про безпідставність звинувачень кардинала Бергольйо в компромісі з диктатурою заявив також Нобелівський лауреат Перес Есквілез.
 
Колекціонери та жертводавці можуть отримати спеціальний філателістичний сертифікат, присвячений Його Святості Папі Франциску. Його видав нумізматично-філателістичний відділ Держави Ватикан. Кошти від продажу підуть на реставрацію колонади на площі св. Петра.
 
Субота. 16 березня Святіший Отець зустрівся з журналістами. Понтифік подякував їм за висвітлення життя Церкви з єдиної правильної перспективи – перспективи віри, а також пояснив, чому обрав собі ім’я Франциск. Повний текст зустрічі Святішого Отця Франциска з працівниками ЗМІ читайте тут.
 
У суботу Папа Франциск відновив повноваження Глав та членів дикастерій Римської Курії, як також секретарів, а теж Президента Папської Комісії в справах Держави-міста Ватикану, які тимчасово виконуватимуть свої відповідні служіння, доки не буде вирішено щось іншого. Святіший Отець вирішив присвятити трохи часу на призадуму, молитву та розмови, перед тим, як здійснить остаточні призначення чи затвердження.
 
Лідер «Барселони» Ліонель Мессі висловив свою радість з приводу вибору нового Папи: «Я дуже радий, що новий Папа – аргентинець. Було б класно, якби йому присвятили наступний чемпіонат світу.»
 
Генеральний міністр Чину Братів менших (оо. Францисканці) фр. Хосе Р. Карбалло звернувся до новообраного Папи Франциска з листом, у якому попросив про благословення для себе особисто, «всіх членів нашого Чину, а також для сс. Кларис і фрацисканок-концепціоністок».
 
Отець Патрік Делі, генеральний секретар Комісії єпископатів європейського співтовариства, після обрання Папи написав: «У цей критичний час глибокої турботи про майбутнє новий Папа може внести свіжість і ентузіазм до пошуку спільної візії Європи». До Папи Франциска написали також єрархи, що очолюють Раду конференції єпископів Європи.
 
Папа Франциск е має особистого секретаря і невідомо, коли його матиме. Допомагає Папі наразі Архиєпископ Георг Генсвайн, Префект Папського Дому, якого можна постійно бачити поруч з Понтифіком.
 
Неділя. 17 березня вранці, Святіший Отець Франциск неочікувано вирішив відправити Святу Месу у ватиканському парафіяльному храмі святої Анни. Коментуючи євангельський уривок, який розповідає про те, як Ісуса хотіли примусити засудити перелюбницю, а Він запропонував тим, хто без гріха, першими кинути камінь, Папа зауважив, що розповідь розпочинається з того, що Христос на самоті молився на горі. І ось Він прийшов до храму, а за Ним ішов народ, який врешті, знову залишив Його самотнім, але тепер з грішницею. «Ця самотність Ісуса, – зауважив Святіший Отець, – є плідною самотністю». Це – самотність «розмови з Отцем», і «самотність милосердя». Папа вказав на те, що люди приходили, щоб почути Ісуса, бо були спраглі Божого слова, але були й такі, які нічого не чули, «не могли чути», бо їхнє серце було замкнене. «Думаю, що ми також є тим самим народом, який, з одного боку, хоче слухати Ісуса, але з іншого, іноді нам подобається карати інших, засуджувати ближніх», – вів далі Святіший Отець, наголосивши, що «посланням Ісуса є милосердя. І, на мою думку, визнаю це смиренно, це найсильніше Господнє послання – милосердя». «Не є легко ввіритися Божому милосердю, тому що воно – незбагненне провалля. Але ми мусимо це зробити!» – наголосив Папа. Вийшовши з храму, Папа Франциск залишися біля входу, так що всі парафіяни та учасники богослуження, мали змогу привітатися з ним особисто.
 
У неділю, відбулось перше спільне проказування молитви «Ангел Господній» Папа Франциска з вірними. Святіший Отець наголосив, що Бог у своїм милосерді ніколи не втомиться вибачати нас. «В чому ж тоді проблема? В тому, що ми втомлюємось просити в Нього прощення». Папа закликав вірити у Боже прощення, без якого існування світу не мало б сенсу. Після молитви і благословення Папа подякував усім паломникам з різних країн, а також усім італійцям і мешканцям Риму за їхню підтримку і молитви. «Гарної вам неділі і смачного обіду!» – таким побажанням закінчив перший Ангелус Папа Франциск.
 
З’явилося перше повідомлення Папи Франциска у соцмережі Тwitter на акаунті @ Pontifex, з якого після відставки Бенедикта XVI тимчасово припинили надсилання повідомлень: «Дорогі друзі, сердечно дякую вам і прошу вас продовжувати молитися за мене. Папа Франциск».
 
Книги, написані Папою Римським Франциском, і присвячені йому біографічні роботи стали бестселерами онлайн-магазинів в Аргентині, продажі традиційних видань також значно зросли.

Радимо ознайомитись:

Бенедикт XVI про Папу, Церкву і знаки часу.
Глава УГКЦ: Понтифікат Бенедикта XVI підніс нашу Церкву на якісно новий рівень.
Стаття о. Ореста-Дмитра Вільчинського «Кілька штрихів до портрету Папи Франциска».
Кардинали про нового Папу.
Погляди кардинала Бергольйо, новообраного Папи Франциска.
Владика Степан Чміль – вихователь теперішнього Папи.
Плани Папи Франциска на найближчі місяці.
Глава УГКЦ про Папу Франциска:
Новообраний Папа дуже добре знає про нашу Церкву і духовність
Папа Франциск дуже добре розуміє, що означає душ пастирство для іммігрантів
Папа Франциск вміє правильно досягати мети
Папа Франциск – справжній батько, душ пастир для людей
Обрання Папи було для мене підтвердженням вислуханої молитви
Ми залишаємо повну свободу Папі оприлюднити факт Патріархату УГКЦ
Брифінг Блаженнішого Святослава, приурочений обранню Папи Франциска

Більш детально прочитати про те, як проходив Конклав можете тут.

Всю інформацію про новообраного Римського Архиєрея читайте тут.


Джерело:     Воїни Христа Царя

вівторок, 19 березня 2013 р.

19.03.2013р. Б. / Інавгураційна Меса Папи Франциска (відео-запис)


Інавгураційна Меса Папи Франциска  

(запис)










Джерело:   Воїни Христа Царя

19.03.2013р. Б. / Папа Франциск обрав свій герб

Герб Папи Франциска
Сьогодні у Ватикані повідомили, що Папа Франциск вирішив залишити свій попередній єпископський девіз «Miserando atque eligendo» та основні елементи єпископського герба.
 
Блакитний щит увінчаний символами папської гідності, тими самими, які прийняв його попередник Бенедикт ХVІ – мітра між схрещеними золотим та срібним ключами, пов’язаними червоним шнуром. У верхній частині герба знаходиться емблема Товариства Ісусового, Ордену Єзуїтів, з якого походить Папа: яскраве сяюче сонце, а посередині три латинські літери, IHS, що є монограмою Христа. Над центральною буквою вони увінчані хрестом, а під ними – три чорні цвяхи, символ Христових страждань. 

У нижній частині щита з лівого боку знаходиться зірка, а з правого – квітка нарду (туберози). Згідно із давньою геральдичної традицією, зірка означає Пречисту Діву Марію, Матір Христа та Церкви. А квітка туберози, що її називають також і нардом, вказує на Святого Йосифа, покровителя Вселенської Церкви. В іспанській іконографічній традиції Святий Йосиф представлений з гілкою нарду в руці. Ця квітка має також і популярну назву «прут Святого Йосифа». Розміщуючи в своєму гербі ці символи, Папа прагнув висловити свою особливу набожність до Пресвятої Богородиці та Святого Йосифа. 

Девіз Святішого Отця Франциска «Miserando atque eligendo» (Поглянув з милосердям і вибрав), взятий з проповіді святого Беди Достойного, бенедиктинського монаха, що жив у VII-VIII ст. в Англії. Коментуючи євангельський епізод про покликання святого Матея, святий Беда написав: «Побачив Ісус митаря і, оскільки, подивився на нього з милосердною любов’ю, вибрав його, кажучи: Йди за Мною». 

Згадана проповідь присвячена божественному милосердю і включена в Літургію Годин на свято Святого Матея. Вона відіграла особливе значення у житті та духовному шляху Папи. 1953 року, саме на свято Святого Матея, 17-річний юнак Хорхе Берґольйо в особливий спосіб відчув люблячу Божу присутність у своєму житті. Після однієї сповіді він відчув у своєму серці Боже милосердя, що з люблячим поглядом кликало його до богопосвяченого життя за прикладом святого Ігнатія Лойоли. 

Після обрання єпископом, на згадку про цю подію, яка позначила початки його повного посвячення Богові в Його Церкві, єпископ Берґольйо вирішив вибрати девізом та програмою життя вислів святого Беди «Miserando atque eligendo» (Поглянув з милосердям і вибрав), який тепер вирішив відтворити і в своєму папському гербі. 

За матеріалами: Радіо Ватикан 

Джерело:     КРЕДО

понеділок, 18 березня 2013 р.

18.03.2013р. Б. / Милосердя – перша енцикліка Папи Франциска, – ватиканіст


«Дорогі друзі… я хотів би розповісти вам, що трапилося зі мною вчора вранці, мене запросили на Літургію у церкву св. Анни, після якої я мав можливість привітатися з Папою Франциском», – так про свою зустріч з Папою Франциском у своєму блозі сьогодні написав відомий італійський ватиканіст Андреа Торніеллі.
 
«Перше, що Папа запитав мене, як почувається моя мама, бо він знав, що вона серйозно хвора, а наприкінці попросив: «Не забувай молитися за мене…», – коротко розповідає про свою розмову зі Святішим Отцем Торніеллі і обіцяє детальнішу розповідь на сторінках газети «La Stampa».
 
«Я вірю, що проповідь Папи у церкві св. Анни можна вважати його першою енциклікою, – пише ватиканіст. – Першою великою енциклікою Папи Франциска є його кількахвилинна недільна проповідь у невеличкій церкві. Папа сказав: «Посланням Ісуса є милосердя. Для мене це найсильніше послання Господа!»»
 
«Бог ніколи не втомлюється приймати нас і вибачити, якщо ми визнаємо, що потребуємо Його прощення. Це перша велика енцикліка, яку написав новий Папа. Хоча можна сказати, що це твердження завжди було серцем християнського послання, однак за чотири останні дні прості та глибокі слова Папи Франциска стали ковтком свіжого повітря для багатьох. Тому що ці слова показують образ Церкви, яка не звинувачує їх у слабостях і ранах, але лікує милосердям», – вважає Андреа Торніеллі.


Джерело:    Воїни Христа Царя

неділю, 17 березня 2013 р.

17.03.2013р. Б. / Диякон Андрєй Кураєв (РПЦ): Якщо зустріч Папи і Московського патріарха в наших інтересах – ми мусимо змінити свою позицію


Відомий російський православний діяч диякон Андрєй Кураєв у виборі кардинала Хорхе Маріо Бергольйо єпископом Риму бачить можливість ускладнення стосунків РПЦ та Католицької Церкви. Для нього значущими факторами, які будуть на ці стосунки впливати є те, що по-перше Папа Франциск вихований українським греко-католицьким священиком, а по-друге те, що Папа, будучи Архиєпископом Буенос-Айресу мав пряме відношення до функціонування української греко-католицької єпархії у цій країні.
 
Диякон Кураєв нагадав, що РПЦ основною перешкодою для зустрічі Папа і Московського патріарха бачить «недобре ставлення українських уніатів до своїх православних співгромадян двадцять років тому». Якщо така зустріч є в інтересах РПЦ, то РПЦ, на думку Кураєва, має змінити свою позицію у цьому питанні.
 
Диякон Кураєв також висловив сумнів, що стосунки РПЦ і Риму будуть серед приорітетів теперішнього понтифікату. На його думку в очах Папи Франциска РПЦ «в кращому випадку – дивні бородані з окраїн Європи. В гіршому – утіловлення всього того, що б він хотів витиснути з своїх кардиналів.».

За матеріалами http://diak-kuraev.livejournal.com

Джерело:   Воїни Христа Царя