ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 6 квітня 2013 р.

06.04.2013р. Б. / Папа здійснив зміни в Католицькій Церкві Литви


5 квітня Святіший Отець прийняв відставку кардинала Аудріса Бачкіса з поста Архиєпископа Вільнюського у зв'язку з досягненням пенсійного віку. Його наступником Папа Франциск призначив єпископа Гінтараса  Грушаса, переводячи його з посади Військового Ординарія для Литви.
 
Новий пастир Вільнюської архиєпархії народився у 1961 р. у Вашингтоні в родині литовських емігрантів. Закінчив факультет математики та інформатики в Лос-Анджелесі і до 1989 р. працював  технічним консультантом в одній з бізнес-компаній. Відчув покликання і  вирішив стати священиком на батьківщині. Був направлений для навчання в Рим. У 1994 р. отримав священичі свячення і був призначений генеральним секретарем литовського єпископату. У 2001 р. захистив докторат з Канонічного права у Папському університеті св. Томи Аквінського. У 2010 р. прийняв єпископські свячення і був призначений Військовим ординарієм.

Кардинал Бачкіс був  Архиєпископом Вільнюським з 24 грудня 1991р.

За матеріалами http://be.radiovaticana.va

Джерело:   Воїни Христа Царя

пʼятниця, 5 квітня 2013 р.

05.04.2013р. Б. / У Білорусі наступного року відбудеться ІV православно-католицький форум


Православно-католицький форумЧетвертий православно-католицький форум відбудеться у Мінську у 2014 році. Про це сьогодні, 4 квітня, повідомив митрополит Мінсько-Могилевский архиєпископ Тадеуш Кондрусєвіч.
 
Захід збере багато єпископів з різних держав, зазначив митрополит Тадеуш Кондрусєвіч. Зустрічі православних і католицьких ієрархів вже стають традиційними і роблять великий внесок в релігійний мир і співробітництва в європейському регіоні. 

Перший подібний форум відбувся у грудні 2008 року в місті Тренто (Італія). Тоді темою зустрічі стали питання сім'ї. 

За матеріалами: katolik.ru 

Джерело:     КРЕДО

05.04.2013р. Б. / Ватиканський ієрарх: міжконфесійні шлюби не є проблемою


шлюбСекретар Папської Ради у справах сім'ї, архиєпископ Жан Лафіт висловився на тему міжконфесійних та міжрелігійних шлюбів, кількість яких збільшується з кожним роком не тільки в Азії та Африці, але і Європі, й тому вимагає ретельної пастирської опіки.
 
Ієрарх зазначив, що змішані шлюби, які укладаються між двома християнами, наприклад, між католиком і православним або протестантом, не створюють особливих проблем. До того ж це може привести до активної участі в релігійному житті одного з подружжя, а, отже, до еволюції шлюбу та сімейного життя в цілому, – звернув увагу секретар Папської Ради і додав, що шлюб у Католицькій Церкві – це не тільки союз між чоловіком і жінкою, але й Таїнство. Тому, на думку ієрарха, не треба баналізувати  змішані шлюби і ставитися до них уважно, зберігаючи церковні приписи. 

Більше питань породжують міжрелігійні шлюби, поширені на Близькому Сході та в деяких азіатських країнах. У таких випадках дружина-католичка повинна ознайомити чоловіка-нехристиянина зі своїми зобов'язаннями щодо збереження та сповідування католицької віри і виховання дітей у ній. У мусульмансько-християнському шлюбі саме тут найперше народжується проблема, оскільки ісламська традиція вимагає, щоб мусульманські діти виховувалися в релігії батька-мусульманина. А в країнах, де введено ісламське право, шлюб між християнами і мусульманами навіть заборонено, звернув увагу архиєпископ і додав, що існує і позитивний досвід в країнах, де співіснування двох релігій було довгим, як у Лівані. 

За матеріалами: Католицький Оглядач

Джерело:     КРЕДО

05.04.2013р. Б. / П`ятидесятники – як виклик для Церкви


 П'ятидесятницькі громади та виклики, які має Католицька Церква у зв'язку з швидким зростанням їхньої кількості, стануть темою міжнародної конференції,  що 9–11 квітня відбудеться в Римі з ініціативи Конференції єпископів Німеччини. Саме німецький єпископат з 90-х років минулого століття аналізує розвиток та діяльності так званих "нових релігійних рухів".  У заході візьме участь кардинал Курт Кох, голова Папської Ради зі сприяння християнській єдності.

Глибше дослідження питання п'ятидесятників пов'язано насамперед з їхнім швидким розвитком. Під час конференції її учасники  ознайомляться з результатами досліджень, які зробили в чотирьох різних культурних і географічних контекстах: в Коста-Ріці, на Філіппінах, в Південноафриканській Республіці та Угорщині. На думку організаторів римської зустрічі, приклад останньої є типовим для Європи, бо після падіння комунізму, в 90-тих роках минулого століття, Католицька Церква опинилася в центрі уваги суспільства, оскільки вважалася найбільш вірогідною установою. Люди були впевнені, що вона,  саме вона,  буде здатною керувати оновленням і побудовою нової суспільної реальності. Ці очікування перебільшували можливості Церкви, тому привели до розчарування і відходу віруючих з неї також у п'ятидесятницькі громади.

Сьогодні з 2 млрд.  християн  близько 500 млн. належать до п'ятидесятників і, за оцінками, 2025 р. їх буде 1 млрд.  – зазначають організатори римського форуму.

За матеріалами http://be.radiovaticana.va

Джерело:    Воїни Христа Царя

четвер, 4 квітня 2013 р.

04.04.2013р. Б. / Дон Боско у Києві: «Його долоня, що благословляє»


Дон Боско, Київ 03.04.2013
 
Після Одеси релікварій із мощами св.Йоана Боско був перевезений до столиці України.
 
Учора, 3 квітня, на вечірню св.Месу в київському співкафедральному храмі св.Олександра зібралося повно люду, як на недільну урочистість. Передслужив на цій св.Месі архиєпископ Києво-Житомирський Петро Мальчук. А серед вірних було немало батьків із дітьми та бабусь з онуками. Так, звісно, Дон Боско – заступник у молитвах про складну та проблемну молодь. Звісно, хочеться висловити сподівання, що та молодь і діти, які до храму на цю зустріч прийшли, зовсім не є проблемними, і такими не стануть, підростаючи далі… 

Дон Боско, Київ, 03.04.2013

З реліквіями вірні Католицької Церкви стрічаються не так уже й рідко: шерег наших храмів, наприклад, мають реліквії Святого Хреста; в «сусідньому», за дві з половиною станції метро, храмі св.Миколая є реліквії св.Миколая Мирлікійського, а в тій самій Одесі, скажімо, – на двох бічних вівтариках храму Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії реліквії блаж.Йоана Павла ІІ і св.Фаустини Ковальської. 

Однак релікварій з мощами св.Йоана Боско насправді вражає і привертає увагу. Бо він виконаний у дуже специфічний спосіб. Це не звична для багатьох міні-монстранція з часточкою чогось там у центрі (клаптика тканини, щіпочки абощо). Це велика скляна «труна», в якій лежить скульптура, виконана у повний людський зріст, і вбрана в богослужебний одяг, як належить священикові. 

Отець Віталій Кривицький SDB, який є головним промотором урочистого паломництва цих мощей Україною, розповів, що насправді салезіани не возять по світу нетлінне тіло свого засновника (хоча воно так і виглядає). Дон Боско не має нетлінних мощей. Це копія надгробної скульптури, яка знаходиться у Турині, де сам святий похований. Для перегринації, запланованої в рамках підготовки до 200-річчя з дня народження св.Йоана Боско, салезіани мають свою програму. Ювілей настане у 2015-му, за три роки, а до цього є час на підготовку. Отже, цей рік – перший за планом: він присвячений біографії святого. Другий рік підготовки буде присвячений його педагогіці, а третій – його духовності. 

Цей релікварій, зазначив о.Віталій, – не єдиний у світі: ще один, також із мощами святого всередині, виготовлено як звичайну скульптуру. Бо реліквії мандрують усім світом, і далеко не в кожній країні тамтешня культура дозволяє ввозити реліквії у вигляді прозорої труни… втім, для суті справи це нічого не міняє. Бо ті, хто приходить молитися, не є якимись язичниками (або принаймні, зовсім не повинні ними бути) і не поклоняються самому тілу чи його часткам, лежачому чи стоячому зображенню. Як не раз підкреслював о.Віталій – і як виразно зазначено в спеціально підготовленій до перегринації брошурці, – християни не поклоняються самим по собі мощам, але Богові, який дає нам святих і вислуховує їхні молитви. 

У скульптурі, що зображає св.Йоана Боско, вміщено (у грудях) його праву долоню. Це долоня священика, яка благословляла, вітала, яку він давав цілувати. Або не давав, – зазначив окремо о.Віталій, бо це був такий педагогічний метод Дона Боско: не дозволяти цілувати руку священика тому, хто погано поводиться… 

Дон Боско, Київ 03.04.2013

Сподіватимемося, що ті, хто приходить цими днями на молитву до великого Отця і Вчителя молоді, поводяться добре і моляться щиро. Тоді Дон Боско підтримає їхні інтенції своєю помічною долонею, а Бог його радо вислухає, як робив це і за його життя. 

Про самого святого і його зв’язок з Україною, ба навіть про чуда, які вже відбуваються у зв’язку з цим паломництвом, о.Віталій Кривицький говорив у проповіді.
 
Молитви при релікварії тривали до 23.00, а наступного дня – із 6.00 ранку. Програма перебування дорогоцінних реліквій в Україні доволі жорстка і насичена. Попереду ще багато місцевостей, спільнот і храмів. До 11 квітня ще є змога зустрітися зі св.Йоаном Боско у його мощах і за його заступництвом просити Бога за наших дітей і підлітків, аби завжди були щирі та щасливі перед Всевишнім.
 
Фото: Ecclesia Catholica St. Alexandri

Джерело:    КРЕДО

04.04.2013р. Б. / Як Одеса зустрічала Дона Боско


Дон Боско в Одесі
 
Мощі св.Йоана Боско перебували в Одесі з 28 березня по 3 квітня і зібрали на молитву сотні людей з Одеси та сусідніх міст.
 
Реліквії прибули до України з Румунії в рамках всесвітнього паломництва по 5 континентах у 130 країнах, де присутня салезіянська родина. 

30 і 31 березня мощі знаходилися у греко-католицькій парафії св. Андрія Первозванного. 1 квітня, на другий день Пасхи, мощі прибули до храму Св.Петра, де, починаючи з 1958 року,  протягом 55 років служать духовні сини отця Боско, отці салезіяни. Біля храму, що знаходиться у самому центрі Одеси, було організовано урочисту зустріч зі співом і молитвою, у присутності ординарія Одесько-Сімферопольскої Дієцезії Броніслава Бернацького. 

Прогятом двох днів до мощей Дона Боско на молитву завітали сотні людей з Одеси та з-поза її меж, а саме з Миколаєва, Іллічівська, Дніпропетровська, Коростишева, Львова, Кишиневу, не враховуючи численних гостей міста, які 1 квітня приїхали на гуморину. 

Дон Боско зібрав навколо себе на молитву представників усіх гілок салезіянської родини в Одесі: Товариство Св.Франциська Сальського (отців салезіян), Дочок Марії Помічниці (сестер салезіянок), салезіян співпрацівників, Асоціації Шанувальників Марії Помічниці Християн, Волонтерів Дона Боско; дітей та молодь, групи Живого Розарію, Легіон Марії, біблійну групу, хор парафії Св.Петра, англо- та франкомовну молодь парафії, вихованців студентських гуртожитків, якими піклуються отці та сестри салезіянки, священиків, монахинь та вірних з багатьох парафій. 

Приїзду реліквій передувала підготовка усієї салезіянської родини та місцевої Церкви. 23 березня в НВК «Нарнія», яку провадять отці салезіяни, був проведений семінар «Виховувати по-християнські» як безпосередня підготовка до цієї події. Перед цим молодь з парафії Св.Петра протягом шести тижнів у лютому та березні відвідала усі 5 одеських парафій, Іллічівськ, дві парафії Миколаєва, Севастополь та Сімферополь, запрошуючи молитися разом біля мощей та збираючи молитовні наміри до спеціальної книги інтенцій. Під час нічного чування з 1 на 2 квітня молодь молилася в усіх цих намірах Господу Богу, просячи про заступництво святого Дона Боско, який зробив багато чудес, не тільки після смерті, а навіть за життя. На варті біля реліквіарію стояли скаути з НОСУ (Національна організація Скаутів України). 

О 16 годині мощі Св. Дона Боско в урочистій процесії центральними вулицями міста було перенесено до Катедрального Собору Успіння Пресвятої Діви Марії, де вони були виставлені на поклоніння до ранку 3 квітня. 2 квітня після урочистої вечірньої Служби , яку очолював єпископ Броніслав Бернацький, було відзначено 5 осіб, які зробили особливий внесок у справу виховання дітей та молоді в салезіянському дусі в  Одесі. 

3 квітня Одеса попрощалася з мощами Дона Боско, які попрямували до Києва, щоб далі продовжити своє паломництво на захід нашої держави. 

За матеріалами: rkc.lviv.ua 

Джерело:     КРЕДО

04.04.2013р. Б. / ВДМ у Ріо збере більше людей, ніж Чемпіонат світу з футболу


ВДМ

Бразильська влада була дуже здивована, коли дізналась, що на католицький Всесвітній День молоді у країну приїде у кілька разів більше людей, ніж на Чемпіонат світу з футболу і Олімпійські ігри.

 
Упродовж наступних кількох років у Бразилії відбудеться три великих міжнародних заходи: першим буде Всесвітній День Молоді – 2013 р., потім Чемпіонат світу з футболу – 2014 р. і, нарешті, Олімпійські ігри – 2016 р. За останніми даними саме католицький молодіжний форум збере найбільшу кількість людей. 

 Ріо-де-Жанейро готується до нього, але місцева влада була здивована, що на День Молоді залучили настільки велику кількість осіб. Про це повідомив з Бразилії кардинал Жуан Брас ді Авіс.

«Чемпіонат світу і Олімпійські ігри призначені в Бразилії деякий час тому. Місцева влада була зайнята плануванням саме цих подій, на які очікують від 200 до 300 тис. осіб», – повідомив префект Конгрегації у справах Інститутів богопосвяченого життя і Товариств апостольського життя. – «Тому, коли вони почули, що на Всесвітній День Молоді приїде мільйон, півтора або навіть два мільйони людей, їм було важко повірити в це. Вони запитали, як це можливо? Тепер вони розуміють, що це велика подія, що потрібно багато готуватися», – поділився ієрарх в інтерв'ю.

Співпраця між владою та організаторами форуму відбувається досить добре. Незважаючи на це, деякі матеріально-технічні проблеми неминучі. «Одна з проблем, які я бачив і про які чув – це питання транспорту. Рух автобусів в місті дуже інтенсивний, і це при великих натовпах людей. Питання в тому, як впоратися з цим?», – зазначив кардинал Брас ді Авіс. 

Ріо-де-Жанейро має єдиний тунель, що сполучає дві частини міста. Саме він є місцем найбільш інтенсивного транспортного та пішохідного руху. Переміщення по них для натовпів паломників може стати дійсно небезпечним. Паркування – це ще одна проблема. Але організатори заявляють про подолання цих проблем до початку Всесвітнього Дня Молоді влітку 2013 року. 

За матеріалами: Католицький Оглядач

Джерело:     КРЕДО

середа, 3 квітня 2013 р.

03.04.2013р. Б. / Тижневий огляд: Папа і Апостольський Престіл (25.03 – 31.03.)


Понеділок. У понеділок вранці Папа Франциск відслужив Святу Літургію в каплиці «Дому святої Марти». Під час проповіді Святіший Отець закликав задуматися про те, наскільки Бог терпеливий до наших слабкостей та гріхів на прикладі терпеливості Ісуса до Юди. На закінчення Святіший Отець додав: «Задумаймося цього тижня про наші взаємини: наскільки терпеливим був Ісус у моєму житті? Тільки про це. І тоді з нашого серця вийде тільки одне слово: Спасибі. Дякую Тобі, Господи, за Твою терпеливість».
 
25 березня Папа Франциск надіслав телеграму на ім’я Головного Рабина Риму Рікардо Ді Сеньї, складаючи привітання з нагоди свята Песах, єврейської Пасхи, яка цього року припадає 26 березня.
 
Вівторок. Відправляючи Літургію у вівторок, Святіший Отець говорив про «ніч грішника», тобто «ніч гріха». «Ніч грішника – це тимчасова ніч, з якою знайомі всі ми. Скільки ж подібних ночей було у нас, коли в серці запанував морок, – констатував Папа, додавши: крізь цю ніч проривається надія, підштовхуючи нас до нової зустрічі з Ісусом.». «Посеред ночі, посеред «безлічі ночей», – сказав далі Папа, – посеред безлічі гріхів ми завжди відчуваємо ласку Господа». Понтифік завершив проповідь запрошенням «відкрити серце і скуштувати  радість прощення».
 
Отець Федеріко Ломбарді, ТІ, Директор Ватиканського Радіо та Ватиканського прес-центру, розповів, що Святіший Отець ще деякий час проживатиме у ватиканській резиденції «Дім Святої Марти».
 
Блаженніший Святослав Шевчук повідомив, що українцям вже варто не просто очікувати візиту новообраного Папи Римського Франциска, а готуватися до нього. Святіший Отець вже отримав запрошення, проте точну дату приїзду він мусить встановити особисто. В Українській Православній Церкві заявили, що перед візитом на Україну Папа Римський Франциск повинен узгодити це з православними.
 
Середа. Минулої середи відбулась перша загальна аудієнція з Папою Франциском. Своє повчання Понтифік присвятив Страсному Тижневі. Святіший Отець зауважив, що під час Свого земного життя, Христос розмовляв з усіма, з відомими особистостями і з незнаними, з багатим юнаком і бідною вдовою, з могутніми і слабкими, несучи всім Боже милосердя і прощення, надію та розраду. «Бог не чекав, поки ми підемо за Ним, але Сам вирушив нам назустріч», – наголосив Папа Франциск. «Переживати Великий Тиждень, наслідуючи Ісуса не лише зі зворушенням серця,- пояснив Понтифік, - переживати Страсний Тиждень, наслідуючи Ісуса, означає навчитися виходити із замкненості в собі, щоб виходити назустріч ближнім, іти на одвірки існування, першими виходити назустріч братам і сестрам, особливо тим найвіддаленішим, забутим, тим, які потребують зрозуміння, розради, допомоги.» Переживати Страсний Тиждень також означає дедалі більше входити в Божу логіку, в логіку хреста, яка «не є, передовсім, логікою болю та смерті, але логікою любові та дарування себе, що приносить життя». На завершення Папа побажав: «Бажаю всім добре пережити ці дні, відважно наслідуючи Господа, несучи в собі проміння Його любові всім, того зустрічаємо».
 
Святіший Отець не перестає приємно дивувати. В середу вранці він неочікувано прийшов на завершення Богослужіння, яке кардинал Анджело Комастрі, генеральний вікарій Папи для Держави-Міста Ватикану відправляв для працівників Апостольської Столиці. Понтифік подякував працівникам Ватикану за їх працю, яка часто є невидимою, Святіший Отець, попросив про молитву і бажаючи щасливого Великодня, уділив своє благословення усім присутнім, їх родинам та усім, кого вони мають у своєму серці.
 
Офіційний сайт Ватикану опублікував нову версію герба Папи Франциска. У поясненні до змін вказано, що зірка, що означає Пречисту Діву Марію, Матір Христа і Церкви, не є більше п’ятираменна, а восьмираменна, що означає вісім євангельських блаженств. Графічно змінене зображення квітки нарду (туберози), що вказує на Святого Йосифа, Покровителя Вселенської Церкви. Тепер це зображення набагато більше схоже на малюнок квітки.
 
Італійською мовою вийшли дві книги кардинала Хорхе Маріо Берґольйо, теперішнього Папи Франциска: «Вилікувати від корупції» та «Покора. Шлях до Бога». В них яких опубліковано серію його важливих промов та проповідей, виголошених 2005 року, коли він був Архиєпископом Буенос-Айреса.
 
Через свій мікроблог у «Твіттері» Папа Франциск попросив віруючих бути поруч зі «священиками з любов'ю і молитвою, щоб вони завжди були пастирями по Божому серцю».
 
27 березня в залі Прес-служби Святого Престолу відбулася презентація документального фільму під назвою «Франциск». Його створив Ватиканський телевізійний центр і розповідає про події, пов'язані з обранням кардинала Хорхе Бергольйо на престіл св. Петра. Тривалість стрічки 50 хвилин.
 
Апостольський Престіл висловив солідарність з учасниками демонстрацій на захист інституту подружжя, які відбулися 24-26 березня в Парижі та Вашингтоні. До учасників маніфестації в столиці США звернувся з посланням голова Папської Ради у справах сім'ї Архиєпископ Вінченцо Палья.
 
Цими днями в Нью-Йорку відбудеться заключна конференція ООН на тему Договору про торгівлю зброєю. Постійний спостерігач Апостольського Престолу при організації Архиєпископ Френсіс Чулікат настійно закликав делегації працювати разом, усвідомлюючи історичність підписання договору. Ватиканський дипломат звернув увагу, що документ повинен бути ефективною і надійною базою для реального і довгострокового виконання бажання людей жити в більш надійному і безпечному світі.
 
Четвер. В четвер вранці Святіший Отець Франциск  відправив урочисту Святу Месу, на якій освятив миро. У богослуженні, яке очолював Святіший Отець, співслужили кардинали, єпископи та священики, як єпархіальні, так і ченці, що виконують своє душпастирське служіння в Римі. Ця спільна відправа є знаком єдності між Папою – Пастирем Вселенської Церкви та його братами у священстві. В проповіді Святіший Отець звернув окрему увагу на читання під час богослуження, які говорили про «помазаних» – Слугу Ягве у книзі пророка Ісаї, царя Давида та Ісуса. Папа вказав на те, що це помазання зобов’язує служити Божому людові, а насамперед бідним, ув’язненим, пригніченим. Понтифік сказав, що таким же чином повинні служити священики; що священиче помазання повинно доходити до кінців Всесвіту, додаючи, що відправляючи богослуження, священик бере на свої рамена люд, який йому довірений, і несе його імена, викарбувані у його серці. Святіший Отець звернувся також і до вірних, щоб любов’ю і молитвою були близькими до своїх священиків, щоб вони змогли завжди бути такими Пастирями, як цього бажає Христове серце.
 
Пізніше цього ж дня Святіший Отець відвідав римську виправну заклад для неповнолітніх «Casal del Marmo». У відправі взяло участь 50 ув’язнених, серед них – 11 дівчаток. Під час відправи Папа вмив ноги 12 ув’язненим різних національностей та віросповідання, серед яких було і двоє дівчат, стаючи перед ними на обидва коліна. Він обмив їм ноги, висушив рушником та поцілував. У короткій проповіді Святіший Отець пояснив значення цього зворушливого обряду. Папа сказав, що Ісус обмив ноги учням, даючи приклад нам, що найважливішим є служіння. «Тут не йдеться про те, щоб щоденного вмивали один одному ноги, а щоб ви один одному допомагали. Коли хтось мене розгніває, вміти про це забути, і зробити послугу, про яку він мене просить. Тому і я роблю те, чого мене навчив Ісус. І роблю це від цілого серця, бо це мій обов’язок як священика і єпископа.»
 
У четвер, 28 березня, Папа Франциск призначив свого наступника на Буенос-Айреській архиєпископській катедрі. Новим католицьким архипастирем столиці Аргентини призначено дотеперішнього ординарія Санта-Рози єпископа Маріо Авреліо Полі.
 
П’ятниця. У п’ятницю Святіший Отець очолив відправу «Страждань Христових». Це богослужіння зосереджене на адорації, поклонінню Святому Хрестові та роздумуванні над стражданнями Господа нашого Ісуса Христа. Пізніше цього ж дня Папа взяв участь у Хресній дорозі ярусами Колізею. Текс розважань цього року підготувала молодь з Лівану. Повний запис Хресної дороги з Колізею можете переглянути тут. Після закінчення Хресного ходу Папа звернувся до вірних із закликом продовжувати цю хресну дорогу в нашому щоденному житті. «У цю ніч повинно залишитися одне-єдине слово, яким є сам хрест. Ісусів хрест – це слово, яким Бог відповів на зло світу. Іноді нам здається, – вів далі Папа, – що Бог не відповідає на зло, що залишається мовчазним. У дійсності, Бог промовив, відповів, а Його відповідь – це хрест Христовий: слово, яке є любов’ю, милосердям, прощенням. Воно є також судом: Бог судить нас, люблячи нас. Пам’ятаймо про це: Бог судить нас, люблячи нас. Якщо приймаю Його любов, я спасенний, якщо відкидаю – засуджений, не Ним, але самим собою, адже Бог не засуджує, Він тільки любить і спасає».
 
Субота. У суботу в Католицькій Церкві латинського обряду в ніч перед Христовим воскресінням відправляється богослуження, що має назву «Пасхального чування». Ввечері у базиліці св. Петра Папа Франциск очолив це богослужіння. Процесійна хода ввійшла до храму лише при світлі свічок, а під час співу «Світло Христове» по всій базиліці спалахнуло яскраве світло. Цього року з рук Святішого Отця прийняли Тайну хрещення чотири катехумени, що походять з різних країн світу: Албанії, Італії, Росії та США. Крім хрещення, Папа їм уділив також і Тайну миропомазання та вони прийняли своє перше Святе Причастя. Коментуючи прочитаний євангельський уривок, Святіший Отець зазначив, що першими у ньому зустрічаємо жінок, які прийшли до Ісусового гробу. Побачивши відвалений камінь та не знайшовши Господнього тіла, жінки були здивовані, в них зароджувались сумніви та запитання. «Браття й сестри, – закликав у цьому контексті Папа Франциск, – не замикаймося на новизну, яку Бог хоче внести у наше життя! Часто ми буваємо втомленими, розчарованими, сумними, відчуваємо тягар наших гріхів, думаємо, що не подолаємо? Не замикаймося в собі самих, не втрачаймо довіри, ніколи не зневіряймося: немає таких ситуацій, яких би Бог не міг змінити, не існує такого гріха, якого Він би не зміг простити, якщо ми Йому відкриємося». Святіший Отець заохотив шукати Живого Христа, відкинувши замкнутість в собі, в смутку, в гіркоті, де перебуває смерть. Також Понтифік звернув увагу на слова ангелів: «Пригадайте, що він говорив вам, коли ще був у Галилеї». «Це, – зазначив Папа Франциск, – заохочення пам’ятати про зустріч з Ісусом, про Його слова, жести, життя; і саме цей спогад, сповнений любов’ю, про досвід, пережитий з Учителем, привів жінок до подолання всіляких страхів та до несення вістки про Воскресіння Апостолам і всім іншим».
 
В рамках відзначення Року віри італійський телеканал RAI, у співпраці з Туринською архидієцезією, транслюватиме в мережі «Mondovisione» надзвичайне виставлення всесвітньо відомої Туринської Плащаниці, полотна, в яке, згідно з переданням, було загорнуте тіло Ісуса. З цієї нагоди до глядачів за допомогою відеозвернення промовив Папа Франциск. Святіший Отець заохотив дозволити, щоб погляд Ісусових заплющених очей, «який шукає не наших очей, але нашого серця», огорнув нас. «Прислухаймося до того, що він мовчки хоче до нас сказати, перевищуючи саму ж таки смерть. Через священну Плащаницю до нас приходить виняткове та остаточне слово Бога: Любов.», - закликав Папа. Також Понтифік додав: «Це тортуроване тіло виражає повновладний маєстат. Так, немовби дозволяло виявитись стриманій, але могутній енергії, немовби промовляло до нас: довіряй, не втрачай надії, сила Божої любові, сила Воскреслого усе перемагає».
 
Неділя. У неділю Воскресіння Господнього Святіший Отець Франциск звернувся до вірних, зібраних на площі св. Петра. «Яка велика радість для мене змогти донести вам цю звістку: Христос Воскрес! Я хотів би, щоб вона досягнула кожну домівку, кожну сім’ю, особливо там, де є найбільше страждань». «Ось чим є Пасха: це вихід, перехід людини з рабства гріха, зла до свободи любові, добра. Тому що Бог – це життя, лише життя, а Його слава – це ми, жива людина», - сказав Папа. «І, таким чином, просімо у воскреслого Ісуса, щоб перемінив смерть у життя, перемінив ненависть в любов, помсту в прощення, війну в мир. Так, Христос – наш мир, і через Нього благаємо миру для всього світу… Миру для Близького Сходу, особливо, між ізраїльтянами та палестинцями. Миру для Африки, яка досі є ареною кривавих конфліктів. Миру для Азії. Миру для всього світу, ще досі дуже розділеного жадібністю тих, хто шукає легкої наживи, зраненого егоїзмом, який загрожує людському життю та сім’ї, егоїзмом, який не припиняє торгівлю людьми… Миру для цієї нашої Землі! Нехай воскреслий Ісус принесе розраду тим, хто є жертвою стихійних лих та вчинить нас відповідальними охоронцями створіння.» Після проповіді Святіший Отець уділив благословення Ubi et Orbi.

Радимо ознайомитись:

Статті о. Ореста-Дмитра Вільчинського: «ДИВНІ РЕАКЦІЇ МОСКОВСЬКОГО І НЕ ЗОВСІМ МОСКОВСЬКОГО ПРАВОСЛАВ’Я НА ОБРАННЯ НОВОГО ПАПИ».
«ПАПА ВИГОЛОСИВ СВОЮ ПРОГРАМУ, А МИ Й НЕ ПОЧУЛИ?»
Папа Франциск і отець Степан Чміль.
Ватиканський кардинал: з Франциском прийшла нова ера


Джерело:   Воїни Христа Царя

03.04.2013р. Б. / Тижневий огляд: переслідування християн (25.03 – 31.03.)


25 березня повідомляється, що халдейський Патріарх Вавилонії Луіс Рафаель І Сако прокоментував свою двадцяти-хвилинну зустріч із Святішим Отцем. «Коли я розповідав йому про переслідувану Церкву в Іраці, про її 950 мучеників і 57 атакованих церков, то побачив сльози, які стікали по обличчю Папи Франциска» – розповів католицький єрарх халдейського обряду.

Згідно з інформацією за 26 березня читаємо, що вІндонезії за перші 2,5 місяці цього року понад 20 католицьких та протестантських церков, а також церковних установ зазнали насильства, пише Radio Vatikana. Випадки насильства варіювалися від погроз до терактів.
 
Четверо невідомих обстріляли і поранили католицьку монахиню в Танзанії. Нападу зазнала Мері Шобана, яка працювала вчителькою в цій африканській країні близько 20 років.
 
Екстремістські угрупування в Індонезії погрожували християнам акціями насильства в часі Страсного тижня. За інформацією AsiaNews, священику і парафіянам католицької церкви в Кепа-Дурі, на захід від Джакарти надійшли погрози з боку ісламістів, які вимагали скасувати заходи, які традиційно проводяться перед Великоднем.
 
27 березня з’явилося кілька повідомлень, зокрема про те, що в Єгипті почастішали акти насильства щодо християн-коптів після того, як скинули президента Хосні Мубарака, котрий намагався не допускати проявів релігійного екстремізму.
 
У ніч з 26 на 27 березня в м. Золотоноша, що на Черкащині, вандали вже вдруге понівечили фігуру Пресвятої Богородиці, цього разу відбили голову.
 
За даними 28 березня відомо, що кількість жертв теракту на автовокзалі в північно-нігерійському Кано досягла, щонайменше, 108 осіб. Згідно з інформацією німецького відділення International Society for Human Rights, вибух відбувся в Сабон-Гарі  – районі, який вважається місцем проживання іноземних громадян, перш за все, народності ігбо, котра сповідує християнство і поширена на півдні Нігерії.
 
29 березня повідомляється, що узв'язку із загостренням внутрішньої ситуації на Шрі-Ланці почастішали випадки агресії з боку буддійських націоналістів щодо християн. Підпал статуї Діви Марії в Авмссавеллі на початку року, напад на християнський центр в Кахатагахапітії кілька днів тому, є прикладами насильства з боку націоналістів, що сіють страх серед представників меншин.
 
 Малюнки з повішаним єпископом знову з’явились на стінах досі неповерненого римо-католицького храму Севастополя. Обряди екзорцизму на місці провели обидва єпископи дієцезії. Відтоді місцеві священики з парафіянами щодня відправляють молебень біля стін храму.


Джерело:   Воїни Христа Царя

вівторок, 2 квітня 2013 р.

02.04.2013р. Б. / Проповідь Патріарха УГКЦ у другу неділю Великого посту - Неділю про розслабленого


В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь. Слава Ісусу Христу!
 
Преосвященний Владико Йосафате, всесвітліші, високопреподобні, всечесні отці, преподобні сестри, дорогі в Христі брати і сестри. Найперше дозвольте мені від імені всієї повноти Української Греко-Католицької Церкви усіх вас щиро привітати, вас, які так чисельно присутні сьогодні у цьому скромному кафедральному соборі нашої Церкви в місті Луцьку, а також всіх тих, які сьогодні з нами поєднані при помочі телебачення і разом з нами моляться Господу Богу. Найперше я хочу сердечно подякувати за присутність отцю Володимиру Подольцю, який сьогодні очолює делегацію Української Православної Церкви Київського Патріархату. Щиро скажу, що його присутність для мене є особистим подарунком, тому що я його вважаю своїм приятелем. Ми ще колись в студентські роки разом з ним на Крилосі співали, а сьогодні він є настоятелем кафедрального собору тут, в місті Луцьку, але в цей день залишив свій пишний собор, щоби бути разом з нами. Отче Володимире, сердечно дякую Вам за присутність. Також хочу щиро привітати усіх братів і сестер Римо-Католицької Церкви, які сьогодні святкують Пасху, Воскресіння Господнє. Нехай воскреслий Христос вас щедро благословить, щоби усі рани, які ми носимо в наших серцях, зокрема тут на Волині, рани, які знані в цілому світі як Волинська трагедія, силою прощення і благодаті воскреслого Христа були загоєні і оздоровлені. Христос воскрес і нехай вас воскресить, особливо у цей радісний і пасхальний день. Також хочу щиро привітати представників міської влади міста Луцька: пана міського голову Миколая і секретаріат міської ради. Тільки та влада, яка є з народом, має майбутнє! Я дякую, що ви є сьогодні тут з нами об’єднані в молитві. Але особливо хочу звернутись із словом привітання і підтримки до духовенства, монашества і всіх вірних нашого Луцького екзархату. Ми сьогодні хочемо урочисто святкувати п’ять років з дня його створення, бо це є п’ять років нового періоду в історії Унійної Церкви, древньої, історичної Церкви на землях Волині, Церкви, яка була знищена, але воскресла разом з воскреслим Христом для того, щоби дійти до сьогоднішнього дня і сьогоднішнього свята.
 
Я приїхав на ці святі волинські землі з канонічною візитацією. Я зміг відвідати не лише місто Луцьк, але й Рівне, Здолбунів, Дубно, Володимир-Волинський, Нововолинськ, Ковель; зустрів тисячі людей-наших вірних, відвідуючи наші громади, навчальні заклади, представників влади різних рівнів для того, щоби надати обіцянку про свою батьківську підтримку і пам'ять про всіх вас.
 
На другу неділю і я, і Владика Йосафат святкуємо свято пам’яті нашого єпископського рукоположення. Ми з ним були свячені єпископами в один день, але в різні роки. На другу неділю, в свято Благовіщеня, Владика Йосафат святкуватиме п’ять років свого єпископства. Владико Йосафате, прийміть щирі вітання від усіх ваших співбратів у єпископстві, вдячність за вашу працю. Владика мені сказав, що за п’ять років він освятив п’ять новозбудованих храмів на волинській землі. Прошу Вас, Владико, не збавляйте темпу, бо так багато людей відчуває ще брак належних умов для того, щоби задовольнити свої духовні потреби. Але з Божою благодаттю, з підтримкою Церкви і добрих людей на святій волинській землі храми ростуть кожного дня.
 
«Сину, відпускаються тобі гріхи твої».
 
Сьогодні у цю другу неділю Великого посту ми з вами чуємо особливе Боже слово, яке наш Небесний Отець через Свого Сина у Дусі Святому скеровує до всіх нас. І цим Божим словом є одна історія, яка трапилась, як ми чули, в дуже цікавих обставинах. Четверо друзів несуть свого приятеля на ношах, який є розслаблений, себто паралізований. Несуть до єдиного, хто може помогти, до Ісуса Христа. Тій силі їхньої любові до свого приятеля, а також вірі в того Божественного Учителя не може ніхто протистояти: ні обставини, ні множество народу, навіть хата того чоловіка, де ті люди зібралися. Вони навіть до певної міри шкоду господарю зробили, тому що стелю розібрали з одною єдиною метою, щоб покласти до ніг Христа свого хворого приятеля. Але як ми приглянемося ближче, що турбувало тих людей, то побачимо, що розслаблений, паралізований чоловік фактично мав усі члени свого тіла здоровими: руки, ноги, розум, але він був внутрішньо розбитий. Не було, можливо, найосновнішого, чогось такого, що б могло звʼязати всі ті члени в одне єдине ціле, урухомити його організм. Він був безсилий. Мабуть без помочі своїх приятелів він не міг навіть мріяти, щоби вийти на світ Божий, а вже не кажу знайти якогось лікаря, а ще більше стати перед очі Божественного Спасителя. Він сам собі не міг помогти, мусів хтось подати йому руку помочі. І ці люди знайшлися. Але вони лише були співдіяльними в тому, що вкінці сталося. Христос, дивлячись на те, що рухало тими людьми, уздоровив цього немічного, хворого чоловіка.
 
«Сину, прощаються тобі гріхи твої».
 
Я би хотів, щоб ми з вами прослідкували не так розмову Ісуса Христа з фарисеями, книжниками, але те, як Ісус звертається до цього хворого чоловіка. Найперше слово, яке Він до нього скеровує, не було «хворий», «грішнику», але слово дуже тепле – «сину». Так тільки звертається батько до своєї дитини. Цим першим словом Спаситель показує, що та людина, немічна, грішна, розгублена і забута усіма, є улюбленим сином Небесного Отця і саме та синівська постава дає можливість Йому уздоровити найбільшу причину його негараздів – гріх. Христос прийшов, щоби привернути кожному з нас Боже синівство, щоби кожен з нас став сином і донькою Небесного Отця через прощення, яке нам приніс єдинородний Син Божий. Прощати гріхи людині може тільки Бог. І таким словом Христос виявляє своє Божество. Тому то книжники і фарисеї почали дивуватися: «Як Він може виступати від імені самого Бога?» Бо тільки Бог може спасти людину від її гріха, від її смерті. Так, як той розслаблений не міг сам собі помогти, так само грішна людина не може сама позбутися свого гріха. Вона потребує Спасителя, потребує лікаря, потребує того, хто дасть їй прощення гріхів, але лише силою любові Божої до цієї своєї загубленої, але віднайденої дитини.
 
Друга фраза, яку каже Христос до цього чоловіка, є: «Кажу тобі, встань!» У грецькій мові оте «встань» звучить «ἔγειρε» і може мати два значення. Одне справді є зміною позиції: хтось лежав чи сидів і ось він підвівся на рівні ноги. Але може мати ще й інше значення – «воскресни», «пробудися». Тим словом Христос не раз воскрешав померлих: померлого сина вдови з Наїну, доньку Яіра. Тим словом Христос наче наново покликає людину до життя. І це восстання цього розслабленого чоловіка є передвісником воскресіння: воскресіння самого Христа, того воскресіння, до якого ми готуємося протягом цього Великого посту, але теж і воскресіння, яким Христос хоче торкнути кожного з нас для того, щоб ми нарешті могли позбутися внутрішнього розбиття нашої істоти і почати нове, повноцінне, повне життя людини, яке можливе лише у вірі, бо тільки віра єднає людину з Богом.
 
Сину, а я й скажу, доню, відпускаються тобі гріхи твої.
 
Чи є час Великого посту справді часом покаяння, покаяння, коли Церква закликає нас, мене і вас, почути на власні вуха ті слова: «Сину, доню, відпускаються тобі гріхи твої»? Але де? Коли? У святому Таїнстві Сповіді! Дуже часто ми шукаємо розв’язки різних наших негараздів: особистих, сімейних, державних, суспільних, бо ми чуємо, що Господь Бог дав нам, нашому суспільству, все. У нас все є: чудова багата земля, обдаровані, розумні люди, але часом ми відчуваємо себе отакими просто розслабленими і паралізованими, шукаємо завжди помочі ззовні, можливо, до кінця не розуміючи, якої найбільше помочі і від кого кожен з нас потребує.
 
Два роки тому, 1 грудня 2011 року, коли ми відзначали двадцятиліття Референдуму про незалежність нашої Батьківщини, предстоятелі трьох Церков: Української Православної Церкви Московського Патріархату, Київського Патріархату і Греко-Католицької Церкви скерували свою відозву до нашого народу, говорячи про духовні причини економічної кризи. Лише той, хто зможе отримати відпущення і очищення власних гріхів, може бути свобідним і здатним будувати свобідну, вільну, багату і процвітаючу державу. Сьогодні Христос, навіть у тому святому храмі, хоче торкнути силою своєї любові і свого воскресіння кожного і кожну з нас, наново назвати своїм сином і каже нам усім: «Встань, розпрям свої плечі і крила, візьми у свої руки свої власні негаразди, які випливають, як причина, із твого внутрішнього духовного розбиття. Віднайди себе, як син і донька Небесного Отця у вірі». Ви знаєте, що цього року ми будемо дякувати Господу Богу за 1025 років Христової віри в Україні. Нехай милосердний Господь зцілить своєю любов’ю і благодаттю всіх нас і дарує нам шлях у нове життя, життя воскреслого. Амінь. Слава Ісусу Христу!


 фото http://ugcc.tv

Джерела: http://headugcc.info


Воїни Христа Царя

понеділок, 1 квітня 2013 р.

01.04.2013р. Б. / «Без сповіді і причастя не можемо подорожувати ані Великим постом, ані дорогою нашого життя», – Патріарх УГКЦ у Нововолинську

«Під час великопосної мандрівки, щоб ми не знеохотилися, Господь посилає нам небесний хліб, яким не є старозавітна манна, а Тіло і Кров нашого Спасителя. Під час особливого Богослужіння, що правиться тільки протягом Великого посту у будні дні, Господь нас кормить небесним хлібом – Тілом і Кров’ю Ісуса Христа. Тому ця Літургія і називається Літургією Напередосвячених дарів», – сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Патріарх УГКЦ, після Літургії Напередосвячених дарів, що відбулася у церкві Святих апостолів Петра і Павла у Нововолинську 29 березня 2013 року.
 
Патріарх Церкви закликав чисельно присутніх прихожан храму протягом Великого посту приступити до Святих таїнств Покаяння і Євхаристії, бо «без цього не можемо подорожувати ані Великим постом, ані дорогою нашого життя». Він наголосив, що християнське життя не походить лише від нашої сили та здатності робити добрі справи, а походить від Бога, який є джерелом, як земного, так і вічного життя. Насамкінець свого слова Патріарх УГКЦ подякував усім присутнім за спільну молитву, що стала «спільною мандрівкою Великим постом». «Нехай Господь – істинний небесний хліб, завжди сходить на вас із неба, щоб вас укріпити», – завершив він.
 
Також із вітальним словом звернувся і о. Володимир Кметь, який здійснює харитативну діяльність БФ «Карітас Волинь» у цьому місті та є парохом церкви Святих апостолів Петра і Павла у Нововолинську. Священик пригадав історію УГКЦ на Волині, зазначивши, що біля Нововолинська знаходиться монастир, який свого часу був греко-католицьким.
 
Священик також розповів про харитативну діяльність, яку провадить БФ «Карітас» на цих теренах. Він подякував владиці Йосафату (Говері), Екзарху Луцькому, і парафіянам за підтримку, зауваживши, що попри те, що БФ отримує допомогу із-закордону, люди повинні також старатися допомагати одне одному. Крім цього о. Володимир звернув увагу на те, що у храмі є багато ікон, вишитих парафіянами-умільцями. Одну із них – вишиту ікону Київської Оранти, священик подарував на згадку і Блаженнішому Святославу (Шевчуку), Патріархові УГКЦ.
 
Уділивши архипастирське благословення Блаженніший Святослав подарував на згадку іконку Київської Оранти, щоби вона оберігала Нововолинськ та усіх вірних волинської землі.

Департамент інформації УГКЦ

Воїни Христа Царя