ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

ЩОДЕННА МОЛИТВА з читанням Біблії у сім`ї

ПЛАН ЩОДЕННОЇ МОЛИТВИ З ЧИТАННЯМ СВЯТОГО ПИСЬМА В СІМ’Ї

«Слово Христове нехай у вас перебуває щедро: 
навчайтесь у всякій мудрості й напоумлюйте одні одних, 
співаючи Богові з подякою від свого 
серця псалми, гимни та духовні пісні»  
(Кол. 3, 16)

З метою духовної підготовки вірних нашої Церкви до відзначення 1025-річниці Хрещення Руси-України Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ доручив Патріаршій Катехитичній комісії у рамках Біблійного Апостоляту представити план заходів на Рік Божого Слова та доручив опрацювати план молитовного читання Святого Письма у сім’ї. На п’ятдесят четвертій сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, що відбулася у Львові-Брюховичах 27-28 жовтня 2011 року, було прийнято рішення: “Поблагословити План щоденної молитви з читанням Святого Письма в сім’ї з 27 листопада 2011 року до 28 липня 2013 року в рамках підготовки до святкування 1025-ліття Хрещення Русі-України та рекомендувати його для популяризації та використання у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ” (рішення № 7).

Про важливість щоденного читання Божого Слово у родині слуга Божий митрополит Андрей навчає: «Треба, щоб кожний християнин ясно здавав собі справу з користі читання і знання Святого Письма. Святе Євангеліє є предметом, що хату освячує, і стягає на неї благодать, бо є предметом віри й любови жителів хати. Воно стереже їх перед злом, показує їм дорогу, підносить їх серця до неба, очищує плями їх душ. Я не вагався б сказати, що воно лікує рани їх тіл. Звичай читати Святе Письмо кожного дня, хоч би хвилинку, повинен стати звичаєм кожної християнської родини. Те читання повинно бути щоденним кормом людей. Воно ж кормом здоровим, цілющим, скріпляючим...». (МИТРОПОЛИТ АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ, Про почитання Св. Хреста).

З благословенням Синоду Єпископів подаємо до Ваших рук і сердець план молитовного читання Святого Письма у християнській сім’ї. Не біймося читати Святе Письмо з вірою та відкритим серцем, щоб почути Боже Слово, прийняти Його до наших сердець та жити згідно з Ним. Хай Пресвята Богородиця, яка є «образом Церкви, яка слухає Слово Боже, Яке в Ній стає тілом. .Марія також є прикладом відкритості до Бога і до інших: символом активного слухання, що дозволяє глибоко прийняти й засвоїти, в чому Слово стає способом життя» (Слово Господнє, 27). Нехай наша спільна молитва буде символом єдності з усією Церквою, яка з вдячністю і радістю духовно готується до святкування 1025-ліття великого Божого дару Хрещення Руси-України та зміцнить нашу віру і любов до Христа Спасителя нашого Господа.

Бажаємо всім Божої благодаті, натхнення та дару Святого Духа в поширенні Слова Божого у різних вимірах життя і діяльності Церкви.

Львів, 17 листопада 2011 р. Б.  
     о. Тарас Барщевський
   координатор Біблійного Апостоляту

================================

У рамках підготовки до святкування 1025 ліття Хрещення Руси-України.

Тривалість: З 27 листопада 2011 року до 28 липня 2013 року. 610 днів.
Початок: неділя 27 листопада 2011 – на початок Різдв’яного посту
Закінчення: 28 липня 2013 – в Празник Святого Володимира Великого

Зміст:
Запропоновано до прочитання увесь Новий Завіт і вибрані уривки Старого Завіту. Новий Завіт будемо читати послідовно, від Євангелія від Матея до книги Одкровення, а Старий Завіт – теж у послідовності книг – однак тільки вибрані уривки, за винятком Псалмів, які будемо читати кожного дня.

Вибір текстів:
Тексти Старого Завіту вибрані з огляду на історію спасіння, так щоб подати усі її найважливіші моменти. Уривки з Історії спасіння доповнені уривками, які читаються в нас згідно з паремійником, так що протягом оцих 610 днів прочиємо усі уривки СЗ, які наша літургія пропонує.

Усі посилання на Святе Письмо зроблені відповідно до Святого Письма Старого та Нового Завіту у перекладі о. Івана Хоменка.

Структура щоденної молитви з читанням Святого Письмом у сім’ї
1. Вступні молитви
1) Молитва до Святого Духа
2) Трисвяте
3) Славослов’я
4) Молитва до Пресвятої Тройці
5) Господня молитва
6) Поклін Ісусові Христові
2. Псалом*
3. Молитва перед читанням Святого Письма
4. Читання з Старого Завіту*
5. Читання з Нового Завіту*
6. [Застанова]
7. Кінцеві молитви
1) Покаянна молитва
2) Молитви до Пресвятої Богоматері
3) Молитва до ангелів
4) Молитва до всіх святих
5) Величання Пресвятої
6) Митарева молитва
• У часі Великого посту
• Від Великодня до Вознесіння


ЩОДЕННА МОЛИТВА З ЧИТАННЯМ СВЯТОГО ПИСЬМА

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (З рази).

Молитвами святих Отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас. Амінь.

Молитва до Святого Духа

Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Трисвяте

Святий Боже, святий Кріпкий, святий Безсмертний, помилуй нас (З рази).

Славослов’я

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва до Пресвятої Тройці

Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очи¬сти гріхи наші; Владико, прости беззаконня на¬ші; Святий, посіти і зціли немочі наші імени твого ради.
Господи, помилуй (3 рази).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, i нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Господня молитва

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я твоє, нехай прийде царство твоє, нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні, і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Бо твоє є царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, i нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Поклін Ісусові Христові

Прийдіте, поклонімся Цареві нашому Богу.
Прийдіте, поклонімся Христові, Цареві нашо¬му Богу.
Прийдіте, поклонімся і припадім до самого Господа Ісуса Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ*

Молитва перед читанням Святого Письма

Засвіти в серцях наших, чоловіколюбче Владико, нетлінне світло Твого богопізнання і відкрий очі нашого ума, щоб ми розуміли Твої євангельські проповідування. Вклади в нас і страх блаженних Твоїх заповідей, щоб ми, перемігши всі тілесні похоті, провадили духовне життя, думаючи і діючи все, що угодне Тобі, бо Ти є просвічення душ і тіл наших, Христе Боже, і Тобі славу віддаємо з безначальним Твоїм Отцем, і пресвятим і благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

ЧИТАННЯ З СТАРОГО ЗАВІТУ*
ЧИТАННЯ З НОВОГО ЗАВІТУ**

[Застанова]

Покаянна молитва

Ослаби, прости, відпусти, Боже, прогрішення наші, вольні і невольні, що в слові і в ділі, свідомі і несвідомі, що в думці й у помислі, що вдень і вночі – все нам прости, бо Ти благий і чоловіколюбець.

Молитви до Пресвятої Богоматері

Богородице Діво, радуйся, благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жінками і благословенний плід лона Твого, бо Ти породила Христа Спаса, Ізбавителя душ наших.

Достойно є воістину величати блаженною Тебе, Богородицю, присноблаженну, і пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво, молитвами нашими в скорботах не погорди, але від бід ізбав нас, єдина чиста і благословенна.

Преславна приснодіво Богородице, прийми молитви наші і донеси їх Синові Твоєму і Богові нашому, щоб спас задля Тебе душі наші.

Молитва до ангелів

Всі небесні сили, святі ангели й архангели, моліть Бога за нас, грішних.

Молитва до всіх святих

Святі славні і всехвальні апостоли, пророки, мученики і всі святі, моліть Бога за нас, грішних.
Величання Пресвятої
Уповання нам – Отець, прибіжище наше – Син, і покровитель нам – Дух Святий. Тройце Свята, Боже наш, слава Тобі.

Митарева молитва

Боже, милостивий будь мені, грішному (грішній).
Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене.
Без числа нагрішив (нагрішила) я, Господи, прости мені.
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь (3 рази).

* У часі Великого посту (чотиридесятниці) мовимо цю покаянну молитву з поклонами:

Молитва святого Єфрема

Господи і Владико життя мого, дух млявости, недбайливости, владолюбства й пустослів’я віджени від мене. Доземний поклін.
Дух же доброчесности і смиренномудрія, терпіння й любови даруй мені, недостойному рабові Твоєму (недостойній рабі Твоїй). Доземний поклін.
Так, Господи царю, дай мені зріти мої прогрішення і не осуджувати брата мого, бо Ти благословен єси на віки віків. Амінь. Доземний поклін.

Після цього 12 малих поклонів, молячись:

Боже, милостивий будь мені, грішному (грішній).
Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене.
Без числа нагрішив (нагрішила) я, Господи, прости мені.

Відтак: Господи і Владико життя мого, дух млявости, недбайливости, владолюбства й пустослів’я віджени від мене. Дух же доброчесности і смиренномудрія, терпіння й любови даруй мені, недостойному рабові Твоєму (недостойній рабі Твоїй). Так, Господи царю, дай мені зріти мої прогрішення і не осуджувати брата мого, бо Ти благословен єси на віки віків. Амінь. Доземний поклін.

* Від Великодня до Вознесення, замість молитви до Святого Духа «Царю небесний»:

Воскресний тропар

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах життя дарував (3 рази).
 
 =================================
==================

Святе Письмо на кожен день

ПЛАН ЩОДЕННОЇ МОЛИТВИ З ЧИТАННЯМ СВЯТОГО ПИСЬМА В СІМ’Ї

ЩОДЕННА МОЛИТВА З ЧИТАННЯМ СВЯТОГО ПИСЬМА

Поазбучний список скорочень книг Старого й Нового Завіту


СВЯТЕ ПИСЬМО НА КОЖЕН ДЕНЬ