ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 13 липня 2013 р.

13.07.2013р. Б. / Суспільне питання в енцикліці Папи Франциска Lumen Fidei

«Якщо усунемо віру в Бога з наших міст, між нами ослабне довіра, нас об’єднуватиме лише страх, а стабільність буде під загрозою», – читаємо в 55-му пункті першої енцикліки Папи Франциска Lumen Fidei (Світло віри). За його словами, віра, прийнята та поглиблена в сім’ї, через досвід любові Небесного Отця, здатна просвітлювати всі суспільні стосунки, відкриваючи нам шлях до взаємного братерства.

Святіший Отець зазначає, що центром біблійної віри є Божа любов і Його дбання про кожну людину, і коли цей критерій притемнюється, людина втрачає своє місце у Всесвіті, губиться серед природи, відмовляючись від моральної відповідальності або претендуючи на роль абсолютного судді, приписуючи собі право необмежених маніпуляцій.

«Ми повинні повернутися до істинної суті братерства», – закликає Папа Франциск, адже історія віри «була від свого початку історією братерства, хоч і не позбавленою конфліктів». Саме завдяки християнській вірі ми прийшли до усвідомлення унікальної гідності кожної людини, яка не була настільки очевидною у стародавньому світі. Основою біблійної віри є любов Бога, його турбота про кожну людину, задум її спасіння, здійснений у воплоченні, смерті й воскресінні Ісуса Христа. «Без розуміння цієї дійсності важко віднайти критерій, який вчиняє людське життя цінним і унікальним», – читаємо в енцикліці Lumen Fidei.

«Крім того, віра, об’являючи нам любов Бога-Творця, спонукає нас більше шанувати природу», – розкриває наступний аспект питання віри і суспільства Святіший Отець. Світло віри, за його словами, допомагає нам розпізнати в навколишньому світі послання, написане Божою рукою, й оселю, ввірену нашому дбанню та захистові. Віра «вчить нас визначати справедливі форми управління, визнаючи, що влада походить від Бога й призначена для служіння спільному добру».

Історія віри, як вже було згадано, від самого початку була історією братерства, яка не виключала конфліктів. Але віра відкриває нам також дар прощення. «З антропологічної точки зору, – читаємо в енцикліці, – єдність перевищує конфлікт. Ми повинні також брати на себе тягар конфлікту, але його переживання повинно вести нас до того, щоб його розв’язувати, долати, перемінюючи його у ланку ланцюга в поступі на шляху до єдності». Одночасно, віра, поєднана з любов’ю, вимагає зусиль, терпеливості та відданості справі.

Римський Архиєрей звертає увагу на те, що Бог бажає бути присутнім у наших середовищах, щоб зміцнювати наші взаємини. У цьому контексті Папа Франциск ставить перед християнами запитання: «Чому ж нам тоді соромитися називати Бога нашим Богом?» З цього випливає заклик до вірних не соромитись прилюдно визнавати свою віру, адже вона має в собі світло, здатне просвітлювати і перемінювати суспільне життя.

Надія Калачова

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va

Джерело:   Воїни Христа Царя

четвер, 11 липня 2013 р.

11.07.2013р. Б. / Поляки все менше ходять до церкви

церква у польщі
У Польщі до церкви в неділю йде лише 40% католиків. Якщо так піде далі, то за декілька років храми спорожніють.
 
Останніми роками кількість вірян у церквах дуже зменшилася, пише Gazeta Wyborcza. Вже багато років у Польщі вважають себе католиками близько 90% громадян. Однак результати підрахунку вірних, які здійснив Інститут статистики Католицької Церкви свідчить про те, що ці цифри на практиці розходяться. Упродовж останніх 20 років кількість людей, які ходять до церкви зменшилася на 10%. Показник «домінкантес» (визначення кількості прихожан у церкві) рахується точно: за основу беруть людей, що належать до даної парафії, але не включає дітей до семи років і осіб, які не виходять з дому. 

У 1980-их роках відсоток «домінікантес» коливався в межах 50%, у другій половині 90-их – 46%. Потім почався спад – від 45% у 2005 році до 40,4%  у 2008 році. 

Останній спад є меншим – 2010 року до церкви в неділю ходить 41% католиків, а в 2011 – 40% - найменше за 32 роки відколи почалися дослідження. 

Якщо ця тенденція збережеться, то за декілька років польські церкви спорожніють, застерігає газета. З іншого боку, як свідчить статистика, до Причастя приступають 16% католиків в Польщі. 

За матеріалами: ipress.ua 

Джерело:   КРЕДО 

середа, 10 липня 2013 р.

10.07.2013р. Б. / Папа Франциск: якщо бажаємо іти за Ісусом, не слід очікувати спокійного життя

«Якщо бажаємо зблизька іти за Ісусом, то не можемо шукати зручного та спокійного життя. Це буде життя вимогливе, але сповнене радості», – таке повідомлення було розповсюджене через обліковий запис Святішого Отця в мережі обміну короткими повідомленнями «Твіттер» у середу, 10 серпня 2013 року. Пригадаємо, що у зв’язку з початком періоду літнього відпочинку, цього дня не відбувалася загальна аудієнція. Відновлення таких зустрічей Папи з вірними заплановано на середу, 4 вересня 2013 р.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va

Джерело:   Воїни Христа Царя

вівторок, 9 липня 2013 р.

09.07.2013р. Б. / Тижневий огляд: Папа і Апостольський престіл (1-7 липня)

У понеділок, 1 липня 2013 р., у Ватикані повідомлено про те, що впродовж липня Святіший Отець закликає молитися за успіх Всесвітнього Дня Молоді та за євангелізацію Азії. Призначені на цей місяць Папські молитовні намірення наступні: загальне: за те, щоб Всесвітній День Молоді, що відбувається у Бразилії, заохотив усю християнську молодь стати учнями та місіонерами Євангелія;  місійне: щоб на всьому Азійському континенті відчинилися двері для посланців Євангелія.

Цього ж дня в Папської академії наук відкрилася міжнародна конференція на тему "Бідність, публічне багатство і міцний розвиток – глобальні виклики нового тисячоліття". Її роботу відкрив кардинал Франческо Кокопальмеріо, голова Папської Ради з інтерпретації законодавчих текстів. Результати своїх досліджень представляє зібраним у Папській Академії вченим і богословам американський економіст Джеффрі Девіс Сакс. Цей експерт упевнений в тому, що сьогодні бідність є структурним результатом економічної та екологічної кризи, викликаної поганою моделлю господарювання.

Під час ранкової св. Літургії в каплиці Дому св. Марти Папа Франциск говорив про наполегливість під час молитви. Папа нагадав, що сам Ісус нам говорить, що ми повинні настирливо прохати, як, наприклад, вдова – суддю, або як той чоловік, який прийшов вночі й наполегливо стукав у двері друга. "Так нас вчить Ісус, який хвалить сиро-фінікійську жінку, яка наполегливо просить у Нього зцілення своєї дочки", − зазначив Папа. За словами Святішого Отця, наполегливість, навіть якщо вона надокучлива, "це молитва", завдяки їй ми можемо отримати милість і прощення у Бога".

Архиєпископ Френсіс Чулікат, постійний спостерігач Святого Престолу при ООН, взяв участь у IV сесії зі сталого розвитку, що відбулася в Нью-Йорку. За його словами, міжнародне товариство має достатньо фінансових і технічних ресурсів, щоб "врятувати мільйони людських життів", а не використовувати їх на різні форми винищення. "Щодня у світі помирає 19 тис. дітей молодше п'яти років від хвороб, які можна було вилікувати", − згадав Архиєпископ.

У вівторок, 2 липня, проповідуючи під час Літургії в каплиці Дому Святої Марти, Папа Франциск звернув увагу на те, що християнин покликаний бути сміливим у своїй слабкості. Мусимо визнати, що ми є слабкими, а також мусимо втікати від гріха, не оглядаючись назад

 «Перед обличчям гріха, – наголосив Папа Франциск, – треба втікати без ностальгії». За словами Святішого Отця, також і страх є диявольською спокусою: боятися йти вперед Господньою дорогою. Ми часто боїмося йти вперед, боїмося того, «куди Господь нас приведе».

Пропонуємо Вашій  увазі інтерв’ю з кардиналом Освальдом Грасіасом, Архиєпископом Мумбаї, про позитивний уплив Папи Франциска в Індії та Азії, про те, якою бачить свою роль як одного з восьми радників Папи, та про кілька речей, які треба вирішити в Церкві: http://catholicnews.org.ua/kardinal-grasias-francisk-prinis-vesnu-dlya-cerkvi-aziyi

 У середу, 3 липня, Папа Франциск, проповідуючи під час Літургії, звернув увагу на те, щоб зустріти живого Бога, необхідно ніжно цілувати Ісусові рани в наших голодних, бідних, хворих, ув’язнених ближніх. Це Ісусові рани нашого часу.

Цього дня Архиєпископ Домінік Мамберті, глава ватиканської дипломатії, під час урочистої Літургії у хорватській церкві св. Єроніма в Римі з нагоди теперішнього входу Хорватії до Євросоюзу наголосив, що хорвати довели, що їхня віра допомогла їм не лише перемагати, але і переживати поразки. Сьогодні завданням для них є поновне оживлення в Європі свідомості християнського коріння.

4 липня, в четвер, стало відомо, що Папа Франциск відвідає Латинську Америку 2015 року, а не 2014-го, як раніше неофіційно оголосили. Святіший Отець зазначив, що цього року його єдиною поїздкою до Латинської Америки буде подорож до Бразилії (на Всесвітній День Молоді в Ріо-де-Жанейро цього місяця).

Цього дня Святіший Отець прийняв Енріко Летта, голову Ради Міністрів Італійської Республіки. Під час зустрічей йшлося про соціальну ситуацію в Італії та Європейському Союзі, зокрема про прийняття заходів для створення і захисту робочих місць, особливо для молоді. Наголосили на активному внеску італійських сімей та установ Церкви у стабільність країни.

Папі Франциску подарували копію чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої. Святиню передали під час аудієнції протосинкел Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ отець Андрій Романків і секретар Тернопільської міської ради Ігор Турський. Як повідомили IA ZIK у прес-службі єпархії, Святіший Отець радо прийняв дар, поцікавився історією ікони та передав тернополянам своє благословення.

 5 липня, у п’ятницю, побачила світ «Lumen Fidei – Світло віри» – перша Енцикліка Папи Франциска, підписана 29 червня 2013 р.  Вона звернена до єпископів, пресвітерів, дияконів, богопосвячених осіб та всіх мирян і складається з чотирьох розділів, вступу і висновку. Ця енцикліка  Папи Франциска – за участю Папи Бенедикта XVI – висвітлює те, що кризі віри передує криза людини і правди.

 Цього дня у Ватикані повідомили про те, що блаженних Пап Івана Павла ІІ та Івана ХХІІІ канонізують. Наразі точної дати канонізації невідомо. Як повідомляє Радіо Ватикану, Папа Франциск підтвердив чудесну природу зцілення за заступництвом Івана Павла ІІ, котрий був беатифікований у травні 2011 року. Оголошення про канонізацію Івана ХХІІІ відбулося за місяць після 50-ої річниці його смерті.

Цього дня Папа Франциск посвятив Державу-Місто Ватикан під опіку святих Архангела Михаїла та Йосифа. Архангел бореться за відновлення Божої справедливості, оберігає Божий народ від ворогів, а святий Йосиф є опікуном нашого Спасителя та Пресвятої Родини. Його присутність робить нас ще сильнішими та сміливішими в тому, щоб зробити для Господа місце в нашому житті, щоб перемагати зло добром.

6 липня, в суботу,  в Апостольському палаці Папа Франциск прийняв президента Республіки Тринідад і Тобаго Ентоні Кармона. Під час зустрічей зосередили увагу на вкладі, який Католицька Церква зробила у сфері освіти, охорони здоров'я та благодійництва в острівній державі.

Заклик не боятися нового, не боятися онови в житті Церкви пролунав у проповіді Папи під час останньої Літургії перед літньою паузою, вранці 6 липня, в каплиці Дому св. Марти.

7 липня, в Неділю,  Папа Франциск закликав зібраних на площі св. Петра до відкритості на проблеми світу і його духовні потреби. Прикладом відкритості для кожного християнина є Ісус, який не хотів замкнутості учнів у своєму середовищі, тому посилає їх по селах і містах благовістити Добру Новину. Головною метою перебування в спільноті є проголошення Царства Божого. Папа зауважив, що сімдесят два учні, яких Ісус посилає проповідувати, це в сучасному сенсі кожен віруючий, який працює для Царства Божого, особливо серед хворих і потребуючих.

Радість, хрест та молитва – ці три орієнтири християнської місії в світі у світлі прочитаних біблійних уривків запропонував Папа Франциск, проповідуючи в неділю під час Євхаристійного богослуження в базиліці Святого Петра для семінаристів, новиків, новичок та тих, хто став на шлях розпізнавання покликання, і які прибули до Риму на прощу з нагоди Року Віри.

Джерело:   Воїни Христа Царя

понеділок, 8 липня 2013 р.

08.07.2013р. Б. / Священик – радісний свідок покликання, яке приносить плоди

Під такою назвою Європейський центр покликань (European Vocations Service) організував у Римі зустріч для керівників і представників Національних центрів покликань. На цей конгрес прибуло 67 представників Єпископських Конференцій Європи, США та Канади. Представником від УГКЦ був о. Орест Демко, віце-ректор Львівської духовної семінарії.

Мета зустрічі - застановитися над важливим завдання Церкви дбати про нові покликання, систематично та організовано провадити душпастирську місію так, щоб допомогти кожній людині віднайти своє покликання у житті. «Особливу увагу маємо звернути на тих, кого Господь кличе до богопосвяченого життя і священичого служіння. Таким людям потрібно допомогти розпізнати Божий поклик та попровадити їх дорогою, якою зможуть якнайкраще відповісти Богові», – зазначали учасники зустрічі.

Учасники мали нагоду обговорити особливості душпастирства покликань у наш час й озвучити конкретні труднощі, які потрібно долати в цій сфері. А також застановлялися над тими рисами священиків чи богопосвячених осіб, які допоможуть давати радісне свідчення і запрошувати молоду людину пройти тією ж дорогою.

Департамент інформації УГКЦ

Воїни Христа Царя

неділя, 7 липня 2013 р.

07.07.2013р. Б. / Папа прокоментував видання енцикліки

Папа прокоментував видання своєї першої енцикліки. 7 липня, після молитви "Ангел Господній", він нагадав, що роботу над документом з нагоди "Року віри" почав його попередник, Бенедикт XVI, в якості своїх подальших роздумів про любов і надію (Папа-емерит видав три енцикліки: "Deus Caritas Est "(Бог є любов), Spe Salvi (Врятовані надією) та Caritas in Veritate (Любов та істина)". Я прийняв цю чудову роботу і довів до завершення", − сказав Папа Франциск. Понтифік запропонував енцикліку "Світло віри" всьому народу Божому, оскільки кожен християнин сьогодні повинен йти до основ своєї віри, поглиблювати її та зіставляти з сучасними проблемами. На думку Папи, енцикліка "в деяких частинах може бути корисною для тих, хто шукає Бога і сенсу життя".

Енцикліка "Lumen Fidei» побачила світ 5 липня 2013р.  Документ, адресований єпископам, священикам, дияконам, монахам і всім світським віруючим, включає в себе чотири розділи і вступ. Папа зазначає, що віра, яка поставлена під питання в сучасному світі, потрібна людині як світло, яке дозволяє відрізняти добро від зла. Енцикліка має за мету зміцнити адресатів у вірі, що особливо актуально в "Рік віри", який Церква зараз переживає, і який оголошений у 50-річчя відкриття II Ватиканського Собору.

За матеріалами http://be.radiovaticana.va

Джерело:   Воїни Христа Царя