ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

ДОВІДКОВА ДУХОВНА ЛІТЕРАТУРА

ДОВІДКОВА ДУХОВНА ЛІТЕРАТУРА
Положення
про порядок призначення на катехитичне служіння і відкликання з нього
Затверджено рішенням № 5 Сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ від 9–10 жовтня 2000 р. Б.

1. «Катехит – це особа покликана, належно підготовлена, сформована та післана Церквою для служіння і виховання у вірі Божого народу» (Катехитичний правильник УГКЦ, 85).
2. Катехит має бути відданим Церкві та її вченню, вести життя у вірі, бути активним учасником літургійного життя Церкви, особливо Св. Євхаристії.
3. Катехит повинен пройти формацію у визначений Церквою спосіб (навчання на катехитичних курсах, катехитичному інституті чи факультеті) згідно із затвердженою програмою. Формація катехита передбачає вивчення Св. Письма, богослов’я, літургіки, східної духовності, катехитики, психології. (разом: 64 б.пр.)

9.  Катехит має право:
9.1. від імені Церкви голосити Слово Боже;
9.2. бути катехитом парафіяльної катехитичної школи;
9.3. за дорученням пароха готувати вірних до прийняття Св. Таїнств, організовувати різні культурно-релігійні заходи: походи, табори та ін.;
10.  Крім цього, катехит має право на:
10.1. постійну катехитичну духовну формацію;
10.2. винагороду за служіння;
10.3. щорічну місячну відпустку, узгоджену з парохом.

***
Кан. 617 – Усі Церкви свого права, особливо їх Єпископи, мають важкий обов’язок проводити катехизацію, щоб завдяки їй віра осягала зрілість і формувався учень Христовий через глибше і більш упорядковане пізнання науки Христа і через тісніше з кожним днем зближення з його Особою.

Кан. 618 – Насамперед батьки мають обов’язок словом і прикладом формувати дітей у вірі й практиці християнського життя; подібний обов’язок мають ті, що заступають батьків, та хресні.

Кан. 619 – Крім християнської сім’ї, сама парафія і кожна церковна спільнота повинні дбати про катехитичне навчання своїх членів та їх інтеграцію в саму спільноту, створюючи такі умови, в яких вони могли б якнайповніше жити тим, чого навчилися.

Кан. 624 – §1. Парох, беручи до уваги приписи, встановлені компетентною владою, повинен докладати всіх зусиль, щоб проводилась катехизація всіх доручених його опіці вірних, будь-якого віку або стану.
§2. Парохам повинні подавати посильну допомогу священики і диякони, приналежні до парафії, а також члени чернечих інститутів, згідно з канн. 479 і 542.
§3. Посильну допомогу катехизації повинні радо подавати інші належно підготовлені вірні.

Кан. 625 – Катехиза повинна мати екуменічну основу, даючи правильну картину інших Церков і церковних Спільнот; взагалі, однак, треба старатися, щоб була забезпечена правильна суть католицької катехизи.

Кан. 626 – Усі, що служать катехизації, повинні пам’ятати, що вони виступають від імені Церкви і послані голосити об’явлене слово Боже, а не власне; через те мають подавати повну науку Церкви в спосіб, пристосований до тих, що їх треба катехизувати, і відповідно до потреб їхньої культури.
(Витяги з Кодексу Канонів Східних Церков)

========***=======
Душпастирський катехитичний порадник

Душпастирський катехитичний порадник. – Львів, 2012. – 104 с.

З часу відродження Української Греко-Католицької Церкви в Україні минуло понад двадцять років. За цей короткий період, маючи все ж за плечима тисячолітню традицію, церковна спільнота здобула чималий досвід у катехитичному служінні. Душпастирський катехитичний порадник увібрав у себе це надбання й подає поради щодо організації катехитичного життя у своїй спільноті.

Особливістю цього видання є розгляд практичних моментів організації та функціонування парафіяльної катехитичної школи. Значну увагу порадник приділяє можливим шляхам звершення катехитичного служіння у трьох аспектах парафіяльного життя: молитовному, спільнотному та соціальному. Розглянуто питання місця катехизації у провадженні парафіяльних спільнот, організації прощ, екскурсій, християнських таборів. Розглянуто теж справу катехитичного служіння у специфічних середовищах: реабілітаційних центрах, студентських та військових містечках тощо.

Інформація, подана у Душпастирському катехитичному пораднику, адресована душпастирям Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви, які відповідно до свого уряду покликані дбати про належне катехитичне виховання ввіреної їм пастви. Прислухатися до цих порад можуть і безпосередні помічники священика: директори катехитичних шкіл, катехити, богопосвячені особи, семінаристи та студенти богословських навчальних закладів, які залучені до поширення Божої науки у парафії.

Катехитична комісія Києво-Галицького
Верховного Архиєпископства УГКЦ, 2012


--------Витяги з Передмови:

«Душпастирський катехитичний порадник» – це зібрані напрацювання катехитичного служіння, мета яких – допомогти вам як душпастирям і катехитам у ваших парафіях поширювати Добру Новину.

У пастирському листі «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» було сказано, що духовенство не має права уникати обов’язку навчати віри своїх вірних не лише проповіддю, а й катехитичним служінням. Тож у зв’язку з цим ще раз заохочую, запрошую, а якщо для когось є потреба, то, як ваш духовний батько, наполягаю: організовуйте катехитичні школи у своїх парафіях, навіть найменших, щоб кожен віруючий, від наймолодшого до найстаршого, щоразу глибше пізнавав правди святої віри впродовж усього свого життя.

Дбайте про те, щоб читання Святого Письма стало доброю традицією християнської родини і парафіяльної спільноти, а Біблія і Катехизм УГКЦ – настільними книгами ваших парафіян. Шукайте кожної нагоди, щоб налагодити належну співпрацю із загальноосвітніми школами, перебувайте в середовищі учнів, батьків і вчителів, пам’ятаючи, що такий предмет, як християнська етика, попри свою важливість, не може замінити катехизації у парафії.

Шукайте собі помічників серед мирян-катехитів, тісно співпрацюйте з семінаріями та іншими освітніми богословськими закладами, з монашими чинами та згромадженнями.

Пам’ятайте, що катехизація є для того, щоб навчити вірних любити молитву та Святі Таїнства, тому використайте кожне Богослужіння, щоб виховувати і вести вірних до правдивого християнського життя.

Організовуйте для своїх парафіян прощі, екскурсії, походи і християнські табори. Творіть різноманітні парафіяльні спільноти: вівтарні і марійські дружини, молитовні братства, товариства тверезості та інші. Іншими словами, перебувайте зі своїми вірними та давайте їм приклад жертовного священичого служіння.

He оминайте своєю увагою людей потребуючих, бо дуже часто діти в інтернатах та реабілітаційних центрах, хворі в лікарнях найперше потребують Божого Слова і катехизації, любові й розуміння, а вже потім матеріальної допомоги.

Студентські містечка, військові частини та в’язниці – це ті середовища, в яких необхідна присутність священика-капелана. Але й парафіяльна спільнота, на території якої розташовані ці заклади, духовно відповідає за студентів, військовослужбовців чи в’язнів. Прошу вас, докладіть зусиль, щоб і вони пізнали Божу науку та навчилися згідно з нею жити.

Проголошуючи Слово Боже, пам’ятаймо слова слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького), якими він у 1905 році звернувся у своєму посланні до духовенства: «Священик, котрий би і ревно в церкві працював, старався б про прикрашення церкви, про Відправу, про економічне піднесення народу, а занедбував катехизацію і школу, наразився би на то, що в короткім часі по нім з його праці нічого не лишиться».

Дорогі душпастирі, нехай ось цей Порадник стане вам допомогою у проголошені Слова Божого серед Божого люду. А я вимолюватиму в Господа щедрих дарів для вашої плідної праці. Як завдаток цього, уділяю вам своє архипастирське благословення.
+Святослав
 
Переформатування тексту і текстовий шар OCR: vyshkvarok

ЗАВАНТАЖИТИ порадник в pdf


============***==========

СИМВОЛ ВІРИ
Посібник для катехита
СИМВОЛ ВІРИ. Посібник для катехита: 9 клас. - Львів. 2001. - 80 с.

Видання має на меті допомогти молоді глибше усвідомити зміст нашої святої віри. Призначене для вивчення Символа Віри у Катехитичних школах згідно із Програмою погодженою з усіма єпархіями УГКЦ в Україні.

Рецензент: о. д-р Ярослав Москалик
Богословський редактор: о. Йосафат Воротняк, ЧСВВ
Катехитична Комісія Львівської Архиєпархії УГКЦ, 2001
Катехитично-педагогічний Інститут ЛБА, 2001
Текстовий шар OCR: vyshkvarok

ЗАВАНТАЖИТИ посібник в pdf   (pdf+ocr,81(80)st.,ukr,21,4Mb)

=================***================
«Христос - Хліб Життя»
Катехизм для підготовки до Першої Святої Сповіді
«Христос - Хліб Життя»: Катехизм для підготовки до Першої Святої Сповіді - Львів: Свічадо, 2010. - 64 с.; іл.  ІЅВN 978-966-395-402-8

Катехизм для підготовки до Першої Святої Сповіді, укладений відповідно до програми, прийнятої Патріаршою Катехитичною Комісією УГКЦ.

Для катехитів, учнів та їхніх батьків, а також для всіх, хто проводить катехизацію дітей до Першої Святої Сповіді.

Комісія у справах катехизації при Патріаршій Курії УГКЦ. 2010

Текстовий шар OCR: vyshkvarok

ЗАВАНТАЖИТИ посібник в pdf   (pdf+ocr,65st.+ilustr.,ukr,11,4Mb)

=================***================

«Тіло - храм Святого Духа»
Програма статевого виховання (12-13 років)
(Посібник для вчителя)
Тіло - храм Святого Духа: Програма статевого виховання (12-13 років).
 
Посібник для вчителя. - Львів: Свічадо. 2005. - 100 с. ІЅВN 966-8744-43-8


“За цією програмою стоїть праця багатьох людей. І мене дуже тішить, що ми, як церковна спільнота, зуміли створити свою програму статевого виховання, виходячи з релігійного виховання та наших потреб".
Блаженніший Патріарх УГКЦ
Любомир Гузар

У посібнику "Тіло - храм Святого Духа" висвітлено інформацію про людину, сім'ю, стосунки у родині, дозрівання, дозвілля, вміння робити правильний вибір; представлено вчення Церкви про зачаття та внутрішньоутробний розвиток дитини, відповідальність; пояснено що статевістъ - це дар Божий людині, як і її життя, а подружжя - святе Таїнство. Беручи участь у заняттях, учні пізнають і зрозуміють значення статевості, навчаться бути толерантними, вирозумілими, відповідальними та давати моральну оцінку власним вчинкам, виходячи з християнського вчення.

Посібник "Тіло - храм Святого Духа" призначений для християнського виховання у парохіяльних катехитичних школах, у католицьких школах, а також може використовуватися у загальноосвітніх школах та бути методичною допомогою при викладанні християнської етики у класах відповідної вікової категорії.

Комісія у справах катехизації при Патріаршій Курії УГКЦ. 2005

Текстовий шар OCR: vyshkvarok

ЗАВАНТАЖИТИ посібник в pdf   (pdf+ocr,100st.+ilustr.,ukr,28Mb)

=================***================

«Тіло - храм Святого Духа»
Програма статевого виховання (14-16 років)
 (Посібник для вчителя)

Тіло - храм Святого Духа: Програма статевого виховання (14-16 років).

Посібник для вчителя. - Львів: Свічадо. 2005. - 160 с. ІЅВN 966-8744-53-5

У посібнику "Тіло - храм Святого Духа" висвітлено інформацію про людину, сім'ю, стосунки у родині, дозрівання, дозвілля, вміння робити правильний вибір; представлено вчення Церкви про зачаття та внутрішньоутробний розвиток дитини, відповідальність; пояснено що статевістъ - це дар Божий людині, як і її життя, а подружжя - святе Таїнство. Беручи участь у заняттях, учні пізнають і зрозуміють значення статевості, навчаться бути толерантними, вирозумілими, відповідальними та давати моральну оцінку власним вчинкам, виходячи з християнського вчення.

Посібник "Тіло - храм Святого Духа" призначений для християнського виховання у парохіяльних катехитичних школах, у католицьких школах, а також може використовуватися у загальноосвітніх школах та бути методичною допомогою при викладанні християнської етики у класах відповідної вікової категорії.

Комісія у справах катехизації при Патріаршій Курії УГКЦ. 2005

Текстовий шар OCR:
vyshkvarok

ЗАВАНТАЖИТИ
посібник в pdf   (pdf+ocr,160st.+ilustr.,ukr,27,4Mb)

=================***================

«ПРЕСВЯТЕ ТАЇНСТВО ЄВХАРИСТІЇ»
ЩО ВИ ЗНАЄТЕ ПРО СВЯТУ ТАЙНУ ЄВХАРИСТІЇ?

«Хто їсть Тіло Моє і Кров Мою п'є,
той у Мені перебуває, а Я - в ньому»

(Ів. 6,56)

Що трєба знати християнам?
А Ви не пропускаєтє нєдільної Служби Божої?
А Ви приступаєте до Святого Причастя?
Що таке Свята Тайна Євхаристії?
Хто, коли і для чого встановив Святу Тайну Євхаристії?
Хто може служити Євхаристію і що для цього потрібно?
Для чого нам потрібно приймати Святе Причастя?
Які є умови гідного прийняття Святого Причастя?
Як часто потрібно приймати Святе Причастя?
Чи можна причащатися кожного дня?
Чи треба сповідатися перед кожним Святим Причастям?
Як потрібно підготовлювати себе до прийняття Святого Причастя?
Хто не може приймати Святе Причастя?
Чи дозволено приймати Причастя малим дітям?
Чи дозволено Причащатися жінкам у період місячного очищення?


Відповіді на ці та інші важливі питання, Ви знайдете на сторінках "Вісника парафії Святих Рівноапостольних Кирила і Методія згромадження «ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА»" (№4(41)-2017) або ж завантажте/перегляньте ці, три сторінки, відскановані з паперового видання, у форматі PDF (pdf+ocr,3st.,ukr,3,3Mb)

Текстовий шар OCR:  vyshkvarok


ЗАВАНТАЖИТИ статтю в pdf   (pdf+ocr,3st.,ukr,3,3Mb)    


Далі Ббуде...

Немає коментарів:

Дописати коментар