ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 25 травня 2013 р.

25.05.2013р. Б. / На Сицилії сьогодні беатифікують мученика мафії


Сьогодні на італійському о. Сицилія відбудеться беатифікація о. Джузеппе (Пiнo) Пуглісі. Він помер 15 вересня 1993  від одного пострілу в шию у свій п'ятдесят шостий день народження. Це перший священик, убитий сицилійською мафією, якого приєднають до лику блаженних.
 
«Своїм життям він чітко показав, що мафія завжди антихристиянська, і там не може йтися ні про яку побожність», – говорить о. Aлессандро Maрія Miнутелла, з парохії, де о. Пуглісі розпочав своє священиче служіння.
 
«Це був не священик, який боровся проти мафії, але священик, який відповів Євангелієм на сили зла. І незалежно від того, чи вони актуалізуються мафією, або через будь-яку іншу форму несправедливості та насильства у світі. Він є мучеником не тому, що його вбила мафія, а тому, що він був убитий з ненависті до віри і Євангелії, – говорить о. Miнутелла. – Він може стати взірцем не тільки для священиків Палермо і Сицилії, але і для всіх нас. Він  закликає до активного проголошення Христа. Отець Пуглісі любив повторювати: «Якщо кожен робить щось, то все може змінитися!». Це також стосувалося мафії, яка свою діяльність укріплює на нашій бездіяльності, відсутності відповіді, страху ... Він прагнув до спільних дій, до загального добра. І все це у світлі цінності Євангелія».
 
О. Пуглісі знав дійсність мафії, оскільки народився у найнебезпечнішому районі Палермо, Бранкаччо. Там від 1990 року він і служив. Він був порохом церкви св. Каєтана, на сходах якої  його й застрілили через три роки. Мафія не витримала, що він виключав її з релігійного та соціального життя району, і що виривав з її рук молодь. Заснований священиком центр «Отче наш» працює й донині, хоча на нього регулярно нападає мафія.

За матеріалами: http://pl.radiovaticana.va

Джерело:    Воїни Христа Царя

пʼятниця, 24 травня 2013 р.

24.05.2013р. Б. / Апартеїд в Європі: ОБСЄ про ситуацію християн

Apartejid-hrystyjan.jpgАпартеїдом в Європі назвала ситуацію християн австрійська дослідниця Гудрун Куглер. 22 травня на конференції під егідою ОБСЄ в Тирані вона представила звіт Центру контролю за нетерпимістю та дискримінацією християн в Європі за 2012 рік.

Згідно з результатами дослідження, послідовники Христа на Старому континенті продовжують залишатися більшістю, яку дискримінує меншість. Куглер порівняла таку ситуацію з апартеїдом – політикою дискримінації чорношкірого населення, що проводилася в ПАР. У звіті, залежно від роду проблем, висунуто дві географічні зони в Європі – на схід і захід від Відня. У першому випадку дискримінація виявляється переважно в труднощах з отриманням віз для місіонерів, перешкодах у вихованні духовенства і навчання релігії в школах. У другому випадку йдеться про понад 800 випадків нетерпимості та дискримінації, зареєстрованих упродовж останніх п'яти років.

Наприклад, у Великобританії 2011 року близько 74% християн зізналися, що почуваються дискримінованими. Понад 60% християн зустрічалася з випадками нетерпимості в публічних місцях і на роботі, а 71% – помітили розширення маргіналізації християн з боку ЗМІ.

У 15 країнах Західної Європи виявили 41 закон, який порушує свободу совісті, слова і зборів. Тут йдеться про заборону носити релігійні символи, примус лікарів виконувати операції, які суперечать їхнім християнським переконанням, порушення свободи батьків на виховання дітей згідно з власними правилами, наприклад, в сексуальній сфері. Відзначається збільшення кількості актів вандалізму проти християнських храмів. Усе це, наголошується у звіті, "є невеликим і мовчазним переслідуванням, яке загрожує перетворитися на щось більш велике і небезпечне, якщо не буде вчасно зупинене".


За матеріалами: http://be.radiovaticana.va

Джерела:   Воїни Христа Царя

Сайт парафії Преображення Господнього, м. Кам'янське

четвер, 23 травня 2013 р.

23.05.2013р. Б. / У Львові відбудеться презентація мультфільмів на релігійну тематику

Представники Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ запрошують всіх охочих – дорослих і дітей, на презентацію мультиплікаційних фільмів «Святі Таїнства» та «Духовне намисто – Страдч». Презентація  відбудеться 28 травня 2013 року (початок об 11:00) в приміщенні ЛКП «Культурно-освітній центр імені О. Довженка» (просп. Червоної Калини, 81, м. Львів). Вхід вільний.
 
Як відомо, у сьогоднішньому медіапросторі відчутний брак мультфільмів, корисних дітям. З огляду на це Катехитична комісія Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ спільно із відеопроектом «З любов’ю до дітей» та з анімаційною студією АРТ-Відео реалізувала проект мультфільмів на релігійну тематику.
 
Представники Комісії сподіваються, що поява нових українських релігійних стрічок стане альтернативою для більшості сучасних мультфільмів, які зображуються зло, насильство та агресію і провокують дитину повторювати це в реальному житті.
 
Додамо, що мультфільм про Святі Таїнства розкриває суть і глибину кожного із семи Таїнств. Тому цей матеріал буде корисним не лише для дітей, а і їхніх батьків, які є першими вчителями віри для своїх дітей, та катехитів, котрі зможуть використовувати їх на своїх заняттях.
 
«Духовне намисто – Страдч» у простий та цікавий спосіб розповідає про історію перлини українського християнського паломництва, що знаходиться в Страдчі. За словами о. Андрія Стадницького, заступника голови Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, християнські святині в Україні - це молитовний спів українського народу до Господа Бога, що «ллється з давніх віків й аж до сьогодні». Ця стрічка також буде корисною для глядачів будь-якого віку. Принагідно нагадуємо, що 26 червня 2013 року відбудеться Всеукраїнська патріарша проща до Страдча.

Джерела: www.ugcc.lviv.ua

Воїни Христа Царя

середа, 22 травня 2013 р.

22.05.2013р. Б. / Всецерковна проща «Дорогою зцілення» проща Унів


Рух «За тверезість життя» Комісії УГКЦ душпастирства охорони здоров’я запрошує  в неділю 26 травня 2013 р.Б.  на другу Всецерковну прощу “Дорогою зцілення”  до Унівської Святоуспенської лаври,  присвячену молитві за утвердження нашого народу в чесноті тверезості.

Запрошуємо:
    Усіх небайдужих до порятунку українського народу
    Учасників руху тверезості
    Бажаючих подолати залежність (алкогольну, наркотичну та інші)
    Рідних та близьких залежних людей.

Програма прощі:
1100       – Літургія
1330       – Молебень;
              – молитва за зцілення залежних;
              – чин малого освячення води;
              – благословення свяченою водою;
              – перенесення ікони «Невичерпна Чаша» до храму;
              – мируванння в храмі;
Перерва на 30 хв.;
Спілкування в групах (тривалістю до 2-х годин) за потребою:
1.      Залежні;
2.      Рідні та близькі залежних;
3.      Молодь.
Свідчення зціленого від алкогольної залежності;
Складання присяги в Золоту книгу тверезості.
 
 
Для працівників ЗМІ буде можливість особистого спілкування з відповідальним за розвиток і координацію Руху «За тверезість життя» в УГКЦ.
 
Контактні телефони в єпархіях для участі в прощі:
Київська Архиєпархія: 097 004-95-98
Тернопільсько-Зборівська Архиєпархія: 098 552-95-13
Коломийсько-Чернівецька єпархія: 096 853-46-04
Львівська Архиєпархія: 096 417-06-23
Стрийська єпархія: 097 954-24-07
Бучацька єпархія: 067 854-21-55
Івано-Франківська Архиєпархія: 098 702-59-58
Сокальсько-Жовківська єпархія: 098 128-17-04
Самбірсько-Дрогобицька єпархія: 097 475-92-04
 
Залежність це хвороба ізоляції і безнадії. Станьмо разом перед Богом щоб поділитися свідченням нової надії. Зробимо разом те що поодинці нам не під силу!

Джерела: http://zdorovia.ugcc.org.ua

Воїни Христа Царя

вівторок, 21 травня 2013 р.

21.05.2013р. Б. / Владика Степан Меньок: "Всі ми, що покликані до життя земного, - покликані також до життя вічного"

Vlad_Stepan-Menjok19 травня, у неділю Жінок-Мироносиць відбулась загальноєпархіальна проща до с. Грушів на Дрогобиччині. Щороку у цю пору вірні з міс та сіл єпархії прибувають до Грушева, щоб помолитись перед чудотворною іконою Богородиці, яка знаходиться у місцевому храмі. Разом з тим прочани черпають освячену воду з криниці, яка знаходиться всередині церкви.

Цьогорічне паломництво розпочалось напередодні, 18 травня, увечері нічними чуваннями, які завершились ранковою Святою Літургією. Близько 11-00 години до Грушева прибула піша проща з м. Дрогобича в супроводі священиків та семінаристів. О цій же порі розпочалась Архиєрейська Літургія, яку очолив владика Степан Меньок, екзарх Донецько-Харківський, у співслужінні о. Григорія Комара (протосинкела єпархії), о. Зеновія Майкута (пароха місцевого храму) та священиків з різних деканатів єпархії.

Звертаючись до прочан з пастирським словом, владика Степан поділився своїми спогадами про відвідини с. Грушів у 1987 році. За словами єпископа, тоді люди, які прибували на молитву до чудотворного місця повертались до своїх домівок духовно оновленими. Саме це, на думку єпископа, є ознакою чудотворності даного місця, коли вірні, прийшовши віддати славу Богові, приступають до Святих Тайн Сповіді та Євхаристії.

"Всі ми, що покликані до життя земного, покликані до життя вічного", - наголосив єпископ, зазначаючи, що часто людина має спокусу про це у вихорі життя забувати. "Ми українці глибоко віруючий народ - і слава Богу! Дав би Бог, щоб цей дар віри нас ніколи не опускав", - таким побажаннями завершив свою проповідь владика Степан.

Після завершення Літургії о. Григорій Комар від імені владики Ярослава, єпископа Самбірсько-Дрогобицького, подякував екзарху Донецько-Харківському за спільну молитву разом з духовенством та вірними єпархії у цьому відпустовому місці. Цією прощею, як наголосив протосинкел єпархії, розпочинаються у Самбірсько-Дрогобицькій єпархії святкування 1025-ліття Хрещення Руси-України, Року віри, а також 20-ліття з дня заснування єпархії. Священик подякував парохові парафії с. Грушева за те, що разом з парафіянами дбають про розвиток відпустового місця.


о. Олег Чупа,
Прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії


Джерела:  Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ

Сайт парафії Преображення Господнього УГКЦ (м. Кам'янське)

21.05.2013р. Б. / Тижневий огляд: Папа і Апостольський престіл (13.05 - 19.05)


Понеділок. У своїй проповіді 13 травня 2013 р  у каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» Єпископ Риму зупинився над уривком з книги Діянь Апостолів, де розповідається про те, як святий апостол Павло, прибувши в Ефес, знайшов там деяких учнів Ісуса Христа, які хоч і увірували але не чули про особу Святого Духа.  Папа Франциск підкреслив, що подібна ситуація дуже поширена також і у наш час, адже існує багато християн, які не знають про Святого Духа. Святіший Отець наголосив, що Святий Дух є Богом, третьою Особою Пресвятої Тройці, Який, як читаємо у Святому Письмі, є Тим, Хто пригадує нам усе те, що говорив Ісус. Єпископ Риму наголосив, що християнином є той,  хто пам’ятає свою історію спасіння, пам’ятає шлях, яким разом з ним ішов Ісус Христос.На закінчення Святої Меси усі присутні малинагоду особисто привітатись із Святішим Отцем та мати з ним коротеньку розмову.
 
13 травняСвятіший Отець прийняв на аудієнції в Апостольському палаці президента Республіки Колумбія Хуана Мануеля Сантоса Кальдерона. Після зустрічі з Папою Франциском керівник південно-американської держави провів бесіди з кардиналом Держсекретарем Тарчізіо Бертоне.
 
Цього ж дня Папі Францискові представлено цьогорічне видання «Annuario Pontificio» - довідник, в якому можна знайти інформацію про Папу та Римську Курію, кардиналів, різні інституції Апостольської Столиці, дипломатичну службу Святого Престолу, про всі церковні територіальні структури в світі й про ієрархію, як також про Головних Настоятелів чернечих Чинів і Згромаджень папського права та «Щорічник Статистики Церкви за 2011 рік», дані  якого стосуються 2011 року і дають змогу підкреслити важливі моменти присутності та діяльності католицької Церкви у 2979 церковних структурних одиницях в усьому світі.  Приготуванням цих видань займається Центральний відділ статистики Церкви, що діє при Державному Секретаріаті Апостольської Столиці.
 
Вівторок.  У своїй проповіді14 травня 2013 р., під час Святої Меси в каплиці «Дому Святої Марти»Папа Франциск запропонувавпризадуматися над протиставленням дороги любові та шляху егоїзму.У євангельському уривкові прозвучали слова Ісуса: «Ніхто не має більшої любові, як той, хто життя своє дає». Згадуючи про Юду Іскаріота, Святіший Отець звернув увагу на те, що він «ніколи не розумів, що означає дар». Хто любить, «той віддає своє життя, як дар», натомість, егоїст «дбає про своє життя, зростає в цьому егоїзмі і стає зрадником, але завжди самотнім.«В ці дні очікування празника Святого Духа, просімо: Прийди, Святий Духу, прийди і дай мені це широке серце, це серце, яке буде здатним любити зі смиренням, з лагідністю, просімо широкого серця, яке буде здатним любити», – закликав Святіший Отець.
 
Постійний представник Апостольської Столиці Архиєпископ Френсіс Чулікат взяв участь в спеціальній сесії ООН, що проходила 13-14 травня в Нью-Йорку і була присвячена зростаючим масштабами торгівлі людьми у світі. На думку Архиєпископа, політичні зобов'язання по боротьбі з торгівлею людьми "повинні бути підкріплені конкретними діями на місцях", щоб жертви були звільнені "від цієї огидної форми сучасного рабства, і щоб їм допомогли повернутися до нормального життя".  Представник Святого Престолу закликав до вироблення "ефективних юридичних інструментів", оскільки, вони мають вирішальне значення для припинення торгівлі людьми, притягнення до відповідальності спекулянтів, і сприяння реабілітації та реінтеграції жертв.
 
Середа.  Під час Святої Меси, яку Папа Францискочолив вранці, 15 травня 2013 р., і в якій брала участь чергова група працівників Радіо Ватикану, Святіший Отець звернувся іззакликом молитися за священиків і єпископів, щоб вони не піддавалися спокусі грошолюбства та марнославства, але щоб були на служінні Божому людові. Святіший Отець коментував уривок з Діянь Апостолів, в якому розповідається про те, як святий Павло закликає «старших» Ефеської Церкви чувати над собою і над повіреним стадом, бути пастирями, уважними на «хижих вовків». За словами проповідника, це – «одна з найгарніших сторінок Нового Завіту», яка говорить про взаємини єпископа та народу, адже єпископи і священики призначені для служіння іншим, щоб оберігати та захищати люд, це взаємини «любові між Богом і пастирем та між пастирем і людом». 
 
Темою загальної аудієнції з Папою Франциском 15 травня 2013 була дія, яку виконує Святий Дух у проводі Церкви і кожної людини до Істини. Папа зупинився на тенденції нашого часу скептично ставитись до істини, до релятивізму, тобто тенденцію вірити в те, що ніщо не є точним і думати, що істина дається за згодою чи за нашим бажанням. У своїй проповіді Папа згадав як стояв перед питанням істини римський прокуратор: «Пилат не розуміє, що «Істина» стоїть перед ним, він не може бачити в Ісусі обличчя істини, яке є обличчям Бога, Ісус же є: Істина, яка у сповнення часів «стала тілом» (Ів. 1,1-14), прийшла серед нас, щоб ми могли її пізнати. Істину неможливо взяти до рук наче якийсь об’єкт, її можна зустріти. Це – не володіння, а зустріч із Особою.» Далі Святіший Отець наголосив, що Святий Дух, дар Воскреслого Христа, допомагає нам розпізнати Істину.«Насправді, наші дії народжуються з глибини: власне серце потребує навернення до Бога, а Святий Дух перемінює його, якщо ми відкриваємось на Нього», - сказав Понтифік, зазначаючи якою є дія Святого Духа в нашому житті і в житті Церкви, яка веде нас до істини. «Не будьте християнами «на півставки», у певні моменти, у певних умовах, у певних виборах, – будьте християнами завжди! Істина Христова, що Святий Дух навчає нас і дає нам, завжди і всюди включає наше щоденне життя. Все частіше взиваймо до Нього, щоб провадив нас на шляху Христових учнів»,  - закликав присутніх Святіший Отець.
 
У спеціальній телеграмі, надісланій 15 травня за підписом кардинала Держсекретаря Тарчізіо Бертоне, Папа Франциск привітав Патріарха Константинопольського Варфоломія I, який прибув до Мілана з нагоди святкування 1700-річчя Міланського едикту. Понтифік висловив побажання, щоб "сьогодні, як і в ті часи, спільне свідчення християн Сходу і Заходу, підтримане духом Воскреслого Христа, сприяла поширенню послання спасіння в Європі та всьому світі"
 
Четвер. Церква дуже потребує апостольської ревності, яка спонукає нас звіщати Ісуса. На цьому наголосив Папа Франциск під час ранкової Святої Меси, яку він очолив вранці 16 травня 2013 р., в каплиці резиденції «Дім святої Марти». Коментуючи черговий уривок з Діянь Апостолів, Святіший Отець зазначив, що життя святого Павла було постійним змаганням, було наповнене численними випробуваннями, переслідуваннями, але він не знеохочувався, а завжди прямував вперед. «Апостольська ревність, – зазначив Папа, – не є ентузіазмом для того, щоб мати владу, аби щось здобути. Це щось, що випливає з середини, щось, чого Господь бажає від нас: щоб ми були християнами з апостольською ревністю». А вона походить «із пізнання Ісуса Христа», але не з наукового, інтелектуального пізнання, яке також є важливим, а з «цього первісного пізнання, яке походить з серця, із особистої зустрічі».Отож, – закликав він, – просімо в Святого Духа цієї благодаті апостольської ревності, щоб бути християнами з апостольською ревністю.»
 
16 травня у Ватиканському Дому св. Марти відбулися консультації на темунових релігійних рухів, організованихПапською Радою з міжрелігійного діалогу. Близько 40 учасників, що представляли дикастерії Римської курії, папські університети, Конференцію єпископів Італії та вікаріат Риму, розглянули можливості для дослідження теми, яка заслуговує на увагу і роздуми.
 
16 травня Папа Франциск прийняв вірчі грамоти в чотирьох нових послів при Святому Престолі: дипломатів з Киргизстану, Антигуа і Барбуда, Люксембургу та Ботсвани. Говорячи про міжнародну ситуацію, Святіший Отець відзначив численні "позитивні результати, які сприяють справжньому розвитку людства, наприклад, у сфері охорони здоров'я, освіти та комунікації". Але, одночасно, він зауважив, що велика частина людей нашого часу продовжує жити "в щоденній невпевненості зі згубними наслідками". "Деякі патології розширюються і несуть психологічні наслідки, страх і відчай охоплюють серця людей навіть у так званих багатих країнах, радість життя зникає, збільшуються ворожість і насильство, а бідність стає все більш очевидною. Треба боротися, щоб жити, і часто, щоб жити без гідності ", – сказав Папа.
 
П'ятниця. Папа Франциск  прийняв членів виконавчого комітету міжнародної благодійної організації «Caritas Internationalis». «Карітас» – це милосердя Матері Церкви, яка наближається з ласкою і любов'ю»  – сказав Святіший Отець у привітанні.
 
Субота. Під час Літургії в Домі св. Марти, яку служив вранці 18 травня  Папа  Франциск, він закликав не бути християнами з хорошими манерами і поганими звичками. Свою проповідь Понтифік присвятив поширеній  навіть серед віруючих  спокусі пліткувати, "влазити в життя інших. Святіший Отець зазначив, що плітками люди принижують своїх ближніх, замість того, щоб допомагати їм зростати. Папа також розповів, що існує три способи поширення пліток: дезінформація, очорнення і наклеп. Всі вони є гріхами. Вони означають давати ляпас Ісусу в особі Його синів, Його братів", – сказав Святіший Отець.
 
18 травня 2013 р., Папа Франциск прийняв у Апостольському палаці Федерального Канцлера Німеччини Анґелу Меркель, яка пізніше також зустрілася з Архиєпископом Доменіком Мамберті, відповідальним за стосунки з державами. Під час розмов було звернено увагу на довгу історію взаємин між Святим Престолом та Німеччиною, а також на стан захисту прав людей, переслідування християн, релігійної свободи та міжнародне співробітництво задля поширення миру.
 
18 травня 2013 року Папа Франциск взяв участь увечірньому молитовномучуванні в наміренні за оновлення Церквиз майже 200 тисячами членівцерковних рухів, нових спільнот, асоціацій та товариств мирян.Члени Руху Фоколярів, Оновлення у Святому Дусі, Неокатехуменальної дороги, Рухів «Спільність і визволення», «Нові Горизонти», спільноти Святого Еґідія, парафіяльні активісти ділились своїми свідченнями, розповідаючи про те, як зуміли подолати сімейні труднощі, про перехід від життя, далекого від віри і Церкви, до зустрічі з Христом, до звіщення Євангелія в середовищі, в якому працюють чи вчаться, до зустрічі з Христом в обличчі бідних. Джон Уотерс, ірландський письменник і журналіст, який довгими роками шукав свободи поза Богом, був невільником алкоголю, розповів, як завдяки друзям відкрив шлях до Бога і внутрішнього визволення. Пол Бхатті, рідний брат Шахбаза Бхатті, міністра з питань релігійних меншин Пакистану, вбитого 2011 року, коли він мав 43 роки, представив драматичну ситуацію християн в країні. Він пригадав глибоку віру, яка оживляла життя його брата, та запевнив, що пакистанські католики прагнуть наслідувати приклад Шахбаза Бхатті і закликав молитись за переслідуваних пакистанців. Також Святіший Отець відповів на традиційні чотири запитання зібраної спільноти вірних. Молитовне чування завершилось спільним визнанням віри.
 
Неділя. Новизна, гармонія та місія – три слова, пов’язані з дією Святого Духа, стали темою проповіді, яку Папа Франциск виголосив під час урочистого Євхаристійного богослуження з нагоди урочистості Зіслання Святого Духа у неділю, 19 травня 2013 р., що за новим стилем була неділею П’ятидесятниці. Святіший Отець коментував уривок з Діянь Апостолів, який розповідає про Зшестя Святого Духа на апостолів та учнів, зібраних у світлиці, де Христос установив Пресвяту Євхаристію. Відбулося щось нового – порив вітру, шум, вогняні язики, звучання різних мов... «Новизна завжди нас трохи лякає, тому що почуваємося безпечніше, коли все тримаємо під контролем, коли ми самі будуємо, програмуємо, проектуємо своє життя, згідно з власними схемами, забезпеченнями та смаками», – зауважив проповідник, додаючи, що часто саме так йдемо за Богом, лише до певного моменту, бочись віддатися Йому з повним довір’ям, боячись що Він виведе нас на нові дороги «У Церкві гармонію творить Святий Дух. (...) Лише Він може пробуджувати відмінності, множинність та різноманітність, і, одночасно, здійснювати єдність», – наголосив Папа. «Йти вперед разом, у Церкві під проводом пастирів, які мають спеціальну харизму та служіння, є знаком діяння Святого Духа; церковність є фундаментальною характеристикою кожного християнина, кожної спільноти, кожного руху», – підкреслив Святіший Отець. Далі Папа Франциск ще раз подякував церковним рухам, асоціаціям та товариствам, зазначивши, що вони ж багатством Церкви, та побажав їм опіки Пресвятої Богородиці.

Радимо ознайомитись:
Програма Папських богослужень на найближчий період.
http://catholicnews.org.ua/programa-papskikh-bogosluzhen-na-naiblizhchii-period#point


Джерело:    Воїни Христа Царя

неділя, 19 травня 2013 р.

19.05.2013р. Б. / Папа Франциск: у сучасному світі більше мучеників, ніж це було у перших віках хриcтиянства


Бути християнами відважними, не, так би мовити, накрохмаленими, будувати культуру зустрічі, по-справжньому допомагати ближному, особливо сім’ям, які перебувають у важких ситуаціях, в чому полягає віра і і як її донести до людей наших часів, переслідування християн в сучасному світі – всі ці питання заторкнув Папа Франциск під час вечірнього чування з членами церковних рухів, нових спільнот, асоціацій та товариств мирян, що відбулось у суботу 18 травня 2013 року.
 
Майже 200 тисяч членів різних церковних рухів з усього світу, які, переважно, виникли після ІІ Ватиканського Собору, але також і набагато старших, як Скаути чи Католицька Акція, зібрались у Ватикані з нагоди Року Віри, щоб молитись разом з Святішим Отцем за оновлення Церкви. Президент Папської Ради в справх нової євангелізації, архиєпископ Ріно Фізікелла, представляючи Папі по вінця заповнену площу Святого Петра, зазначив, що вони представляють весь світ і є представниками тогож що є найкращим у Церкві, свідчачи сучасному світові, що неможливо жити без Ісуса Христа, а в наші часи, більше, ніж будь-коли, потрібно відважних свідків Євангелія.
 
Члени Руху Фоколапів, Оновлення у Святому Дусі, Неокатехументальної дороги, Рухів «Спільність і визволення», «Нові Горизонти», спільноти Святого Еґідія, парафіяльні активісти ділились своїми свідченнями, розповідаючи про те, як зуміли подолати сімейні труднощі, про перехід від життя, далекого від віри і Церкви, до зустрічі з Христом, до звіщення Євангелія в середовищі, в якому працюють чи вчаться, до зустрічі з Христом в обличчі бідних.
 
Потім Джон Уотерс, ірландський письменник і журналіст, який довгими роками шукав свободи поза Богом, був невільником алкоголю, розповів, як завдяки друзям відкрив шлях до Бога і внутрішнього визволення.
 
Поль Бхатті, рідний брат Шахбаза Бхатті, міністра з питань релігійних меншин Пакистану, вбитого 2011 року, коли він мав 43 роки, представив драматичну ситуацію християн в країні. Він пригадав глибоку віру, яка оживляла життя його брата, та запевнив, що пакистанські католики прагнуть наслідувати приклад Шахбаза Бхатті. «У моїй країні, – сказав він, – християни становлять невелику меншість, дуже убогу. Нашим багатством є віра в Христа, любов до Євангелія, єдність з матір’ю-Церквою. Ми часто стаємо жертвами дискримінації та насилля. Але, як учні Христа, хочемо бути людьми миру. Хочемо з любов’ю свідчити нашу віру в Христа». Поль Бхатті закликав молитись за переслідуваних пакистанстанців.
 
Настала хвилина очікуваного діалогу між Святішим Отцем і тисячами присутніх. Не прочитана проповідь, а спонтанна відповідь на чотири питання, перше з яких стосувалось того, звідки він черпає впевненість віри.
 
Відповідаючи на це питання, Папа Франциск підкреслив роль своєї бабусі, відяка була його першою вчителькою віри. Вона вчила його, що означає вірити, водила до храму. Вона, як дуже багато бабусь та матерів, з любов’ю передавала віру в родині.
 
Святіший Отець розповів також і про своє покликання до священичого життя, яке він відчув під час сповіді 21 вересня 1953 року, збагнувщи, що Господь Бог на нього чекає і що він повинен стати священиком. Віра зроджується з контакту з Господом Богом, сказав Папа, підкреслючи важливість Пресвятої Євхаристійїта молитви на Вервиці.
 
Наступне питання поставила одна вчителька, запитавши, як передавати віру, щоб вона знайшла шлях до серця сучасної людини.
 
Ісус Христос, молитва і свідчення – ось три елементи успішної євангелізації, на які вказав Святіший Отець. Найважливішим є Ісус Христос. Все інше має другорядне значення. «Будемо справжніми євангелізатрами не тоді, коли самі обмірковуємо та опрацьовуємо стратегії, але, коли дозволимо, щоб Христос взяв нас за руку і був нашим провідником», – сказав Папа, одночасно вказуючи, що ніяка діяльність не має значення без молитви. Вдивлятись у Боже обличчя та усвідомлювати, що Він на нас дивиться, нас зміцнює, є з нами. А третім елементом є особисте свідчення. Не треба забувати, що святі були свідками віри. Свідчення не означає багатомовності, але втілення Євангелія у дісність щоденного життя. «Сьогоднішньому світові потрібні не настільки вчителі, як свідки», – підкреслив Святіший Отець.
 
На третє питання, як можемо бути Церквою убогою і для убогих, який вклоад можемо дати, беручи до уваги серйозну кризу, яку переживає світ, Папа Франциск відповів, що найпершим внеском є жити Євангелієм. Він ще раз пригадав, що Церква не є політичним рухом, ані добре організованою структурою, чи неурядовою організацією, але, за словами Ісуса Христа, сіллю землі і світлом світу, вона покликана дати свічення братньої любові, солідарності, взаємоподілу.
 
Святіший Отець вказав на небезпеку зосереджуватись тільки на успішності, в той час, коли потрібно звіщення, потрібно свідчення. Церква повинна бути відкритою і виходити на периферії людського існування. Папа наголосив, що убогість не є ідеологічною категорією, але богословською, вказуючи на убозтво Ісуса Христа. Він окремо підкреслив, що даючи милостиню, треба мати мужність дивитись в очі бідного, доторкнутись до його долоні, а не бездушно кинути гроші, адже через цю людину доторкаємось до страждаючого Христового тіла.
 
Відповідаючи на четверте питання, що стосувалось того, як визнавати віру в обличчі переслідвань, загрози життю та як допомогти людям, що живуть у таких ситуаціях, Святіший Отець, наголошуючи, що у сучасному світі більше мучеників, ніж це було у перших віках хрситиянства, вказав, що звіщення Євангелія завжди супроводжує мучеництво й страждання. Мучеництво не є поразкою – це найвища форма свідчення. Папа додав, що часто переслідвання християн не мають релігійної основи, але політичну чи суспільну та закликав щоденно молитись за перслідуваних та страждаючих за віру.

Молитовне чування завершилось спільним визнанням віри.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va

Джерело:    Воїни Христа Царя