ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 18 липня 2011 р.

18.07.2011р. Б. / Духовенство стає жертвами інтернет-шахраїв

комп
Щоденно інтернет-шахраї розсилають тисячі листів, щоб заробити гроші через світову мережу. Часто священики та богопосвячені особи опиняються серед їхніх жертв.

Шахраї видають себе за них, оскільки переконані, що соціальний статус цих людей збільшить ймовірність того, що на лист дадуть потрібну відповідь, – зауважує французька католицька газета "La Croix". – Зв'яжіться зі мною, я їду в Африку з особистих причин, бо опинився в невимовно важкій ситуації, – так починався лист, адресований редактору "La Croix", під яким стояв підпис Архиєпископа Клаудіо Марії Челлі, президента Папської ради з засобів масової комунікації. Насправді прелат був у Ватикані в той час. Шахраї створили адресу електронної пошти на ім'я італійського Архиєпископа, щоб так контактувати з іншими.
Такі дії називають нігерійською аферою, тому що вперше з'явилися у цій країні в 90-х рр. ХХ століття і з цього часу присутні в Інтернеті. Шахраї використовують сфальшовані адреси священиків, монахів і монахинь, витягуючи гроші у довірливих користувачів.
У Франції поліційне бюро інтернет-злочинності отримало лише в Парижі майже 40 тис. повідомлень про шахрайство в мережі. Голова бюро Валері Мальдонадо пояснює, що, хоча священики не більш уразливі для шахрайства, ніж інші люди, але тим, "хто видає себе за особу, що має повноваження", це допомагає ефективніше досягати своїх цілей.
Крім того, вони підлаштовують свої листи до особистості людини, за яку себе видають. Наприклад, в одному з таких листів повідомили, що священик зазнав нападу і був поранений в обличчя, а монахиню, яка його супроводжувала, зґвалтували нападники, тому є необхідність відправити гроші через Western Union. Звичайно, священик не мав ані банківської картки, ані телефону, міг тільки зв'язатися через Інтернет з клініки, в який нібито перебував.
Інтернет-шахраї використовували навіть смерть кардинала Бернардина Ґантіна з Беніну. Від імені його брата вони звернулися до можливих спадкоємців померлого з проханням надіслати копії (чи оригінали!) посвідчення особи та гроші, щоб покрити витрати.
Парох собору в Реймсі, о. Жан-Марі Гуерлін, випадково відповів на листа, в якому під приводом оновлення бази даних його попросили повторно ввести свої дані та паролі до електронної пошти. Незабаром 400 осіб, чиї адреси були в його скриньці, отримали листа про те, що священик перебуває в Малі в дуже поганому стані, тому просить надіслати йому гроші. Випадок швидко став відомий, оскільки парафіяни, які отримали цього листа, побачили свого пароха на Літургії і попросили пояснень. Священик змушений був змінити адресу електронної пошти та оновити адресну книгу, що завдало йому багато клопоту і плутанини якраз напередодні святкування 800-річчя собору.
У червні цього року Малі Сестри Католицького Материнства видали попередження перед шахраями, які від імені С. Марі Симон-П'єр Норманд, зціленої за заступництвом бл. Івана Павла II, збирали пожертви.

За матеріалами Radio Watykańskie
Джерела:

"...Щоденно інтернет-шахраї розсилають тисячі листів, щоб заробити гроші через світову мережу..."
Приказка: "На злодію шапка горить!" мабуть і про мене також, бо я належу до тих інтернет-шахраїв, які масово розсилають листи по мережі інтернет, і єдина різниця між ними і мною тільки та, що я це роблю в надії зібрати трохи пожертв на будівництво парафіяльного храму Преображення Господнього. Вже було й таке, що Міжнародна анти-спамова організація присилала мені "останнє, слоняче попередження" з погрозою блокування мого "ІР". Треба зізнатися, що це на деякий час подіяло на мене, але "горбатого могила виправить..." я й далі це роблю, щоправда вже не в таких кількостях, як раніше... Ну й не знаю чи пощастило тим шахраям заробити якісь гроші на тому, але я мабуть невдаха, бо мало-хто вігукнувся взагалі на мої листи з вкладеннями "Звернення" і "Посвідкою нашого, Донецько-Харківського екзарха, владики Степана (Меньок) про дозвіл на збір пожертв" і, ще менша кількість (одиниці) тих, хто відчув нашу гостру проблему в коштах та пожертвував якісь злидні...


За цим посиланням є копія оригіналу "Звернення до жертводавців", яка розсилалась по мережі:
Катехит парафії Преображення Господнього р.Б. Леонід.

Немає коментарів:

Дописати коментар