ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 14 листопада 2018 р.

14.11.2018р. Б. / Міністр Гриневич і Рада Церков готові розвивати взаємодію в сфері освіти

Відбулося урочисте засідання з нагоди 10-річчя діяльності Громадської ради при МОН України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями.

Захід відбувся 12 листопада за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, голови Громадської ради Володимира Марущенка, Головуючого у ВРЦіРО Рабина Якова Дов Блайха та інших членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Міністр наголосила, що від самого початку Громадська рада створювалась як майданчик для забезпечення постійного діалогу і взаємодії між МОН і релігійною спільнотою.

Говорячи про досягнення, Лілія Гриневич наголосила на важливості того, що Громадська рада, до складу якої входять фахівці у сфері освіти від різних конфесій – члени ВРЦіРО, своєю діяльністю наочно засвідчила можливість і високу ефективність співпраці представників різних церков і релігійних організацій, що має важливе значення для формування суспільної злагоди і консолідації українського суспільства.

Зі свого боку представники Ради Церков висловили подяку міністру за сприяння у розвитку богословської освіти в Україні, зокрема, визнання наукових ступенів і дипломів вищих духовних навчальних закладів, державного ліцензування та акредитації цих закладів освіти. Представники Громадської ради брали активну участь у розробленні базових нормативних документів для подальшого розвитку системи освіти в Україні, зокрема Законів України «Про вищу освіту» та «Про освіту».

Окрім цього, під час засідання присутні обговорили і проблемні питання реформування освіти. Всеукраїнська Рада Церков висловила низку зауважень відносно заангажованості та необ’єктивності антидискримінаційної експертизи підручників і освітніх програм, яку проводить МОН. Також представники конфесій надали критичну оцінку проекту Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти «Освіта: гендерний вимір — 2021», наголосивши на неприпустимості включення в цей документ гендерної ідеології, яка небезпечно спотворює рівність прав жінок і чоловіків.

Учасники зустрічі також обговорили важливість подальшого впровадження в школах предметів духовно-морального спрямування, які позитивно впливають на учнів і мають позаконфесійний характер, як цього вимагає Конституція України. Цьому процесу також активно сприяє ця спеціалізована Громадська рада.

Міністр Лілія Гриневич подякувала членам Громадської ради за їхню працю, а також вручила заступнику голови Громадської ради Юрію Решетнікову Почесну грамоту Кабінету Міністрів України за особистий вагомий внесок у розвиток державно-конфесійних відносин в Україні.

Нагадаємо, що Громадську раду з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями було утворено при Міністерстві освіти і науки України у жовтні 2008 року з метою сприяння всебічному забезпеченню свободи совісті та подальшої гармонізації державно-конфесійних відносин в галузі освіти, підтримання постійного діалогу із Церквами та релігійними організаціями, більш ефективного використання їхнього потенціалу у виховному процесі. Вона стала першим консультативно-дорадчим органом такого формату та прикладом для створення аналогічних органів при інших міністерствах, зокрема, Міноборони, колишньої Державної пенітенціарної служби України (тепер – Мін’юсті), МОЗ, МЗС.

Щорічно відбувається 4-5 засідань Громадської ради. Починаючи з 2014 року, Громадська рада практикує проведення виїзних засідань у різних областях України. За п’ять років проведено десять виїзних засідань – у Рівненській, Волинській, Львівській, Донецькій, Черкаській, Запорізькій, Хмельницькій, Дніпропетровській, Одеській та Житомирській областях.

Крім того, за сприяння з боку Громадської ради відбуваються всеукраїнські науково-практичні конференції та круглі столи з питань морально-духовного виховання та викладання цих предметів, всеукраїнські науково-практичні семінари для методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, Всеукраїнські олімпіади «Юні знавці Біблії» та Всеукраїнські конкурси «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування», Всеукраїнський учнівський турнір юних філософів та релігієзнавців тощо.

Джерело:  Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар