Далі коментуючи Євангеліє від святого Марка, Бенедикт ХVІ зупинився на уривку, який розповідає про останню подорож Ісуса Христа до Єрусалиму, прямуючи до закінчення Своєї земної місії. Після того як Петро, в ім’я апостолів, визнав віру в Христа, як в Месію, Ісус починає відкрито говорити про те, що Його чекає. Євангелист Марко тричі згадує слова Ісуса про смерть і воскресіння, Ісус дедалі ясніше звіщає долю, яка Його чекає та її внутрішню необхідність. Він каже: «Син Чоловічий буде виданий в руки людям, і вб’ють Його, і, вбитий, по трьох днях, воскресне» (Мк 9,31). Але учні «не зрозуміли цього слова, та боялись Його запитати» (там же, 32).
В цьому євангельському уривку очевидна глибока внутрішня відстань, що відділяє Ісуса від Його учнів – вони перебувають, так би мовити, не на одній хвилі, тому слова Учителя їм або незрозумілі, або вони сприймають їх лише поверховно. Висловивши свою віру в Ісуса, апостол Петро відразу ж таки дозволяє собі Його скартати за те, що Він прорік, що буде відкинутий та вбитий.
Існують також інші знаки, які вказують на цю віддаль, а одним із них є той факт, що, за словами Папи, «логіка Бога завжди перевищує логіку людини», як про це словами пророка Ісаї об’явив сам Господь Бог: «Думки бо мої – не ваші думки, і дороги ваші –не мої дороги, – слово Господнє» (Іс 55, 8).Тому наслідування вимагає від людини глибокого навернення, зміни способу мислення і життя, вимагає відкритості серця на слухання, щоб дозволити себе просвітити та внутрішньо перемінити.
Найголовніше, в чому людина відрізняється від Бога, є гордість. У Бог її немає, бо Він є втіленою повнотою і весь спрямований на те, щоб любити і дарувати життя. У нас, людях, навпаки, глибоко вкорінена гордість, що вимагає постійної чуйності та очищення.
«Ми, будучи малими, – наголосив Бенедикт ХVІ, – прагнемо виглядати великими, бути першими, в той час, коли Бог, що є в дійсності великим, не боїться схилитись і стати останнім».
Після молитви «Ангел Господній» Святіший Отець ще раз подякував усім тим, хто молитовно супроводжував його апостольський візит в Ліван та французькою мовою закликав до миру на всьому Близькому Сході: «І надалі моліться за близькосхідних християн, за мир і діалог між релігіями».
Бенедикт ХVІ з радістю згадав, що в Труа у Франції відбулась беатифікація отця Луїса Бріссона, засновника чоловічої та жіночої гілки Облатів святого Франциска Сальського. Потім, звертаючись до паломників з Польщі, Святіший Отець висловив сподівання, що кожна дитина зможе втішатись любов’ю і родинним теплом і що всі діти матимуть умови для життя, виховання та безпечного і щасливого зросту.
За матеріалами: Радіо Ватикан
Немає коментарів:
Дописати коментар